Jana Fett
Jana Fett
12.06.2017.
u 15:09
U drugom kolu će igrati protiv pobjednice dvoboja između Australke Ashleigh Barty i Njemice Tatjane Marije.

Hrvatska tenisačica Jana Fett (WTA - 167.) spasila je tri meč-lopte i svladavši Njemicu Monu Barthel (WTA - 48.) sa 6-3, 5-7, 7-5 probila se u 2. kolo WTA turnira Aegon Open u Nottinghamu, nakon što je do glavnog ždrijeba stigla iz kvalifikacija.

Naša je igračica u prvom setu iskoristila desetu 'break-loptu' za vodstvo 5-3 i sigurno odservirala za prvi set.

Fett je 'breakom' otvorila i drugi set, ali je odmah izgubila servis. Njemačka tenisačica je od 5-5 u drugom setu nanizala pet gemova i sve do 5-3 u trećem setu držala vodstvo.

Kad je Barthel servirala za pobjedu ostala je bez poena, ali je u desetom gemu imala tri meč-lopte. No, do pobjede nije stigla.

'Breakom' za 6-5 Vrbovčanka je stigla do servisa za pobjedu. Prve dvije meč-lopte je propustila, a treću iskoristila za veliki preokret.

Nizom od pet osvojenih gemova izborila je drugo kolo u kojem će igrati protiv pobjednice dvoboja između Australke Ashleigh Barty i Njemice Tatjane Marije.

WTA Nottingham - 1. kolo

JANA FETT (HRV) - Mona Barthel (Njem/7) 6-3, 5-7, 7-5

Cvetana Pironkova (Bug) - Tereza Martincova (Češ) 6-2, 6-2

ŽESTOKA BORBA IZNAD CRNOG MORA

VIDEO Ukrajina naoružala svoje dronove pa ušla u bitku s ruskim helikopterom: 'Mnogi su mislili da je ovo nemoguće'

Na snimci se vidi ukrajinski dron kako spretno manevrira kako bi izbjegao napade ruskog jurišnog helikoptera. Ipak, naposljetku, dron usporava i zaustavlja se prije nego što ga zahvati nova paljba. Zapali se, a zatim eksplodira. Ovaj prizor označava prvi put da je primijećena ukrajinska pomorska bespilotna letjelica naoružana protuzračnim projektilom, što je znak brze evolucije u strategiji obrane Ukrajine.