Golijada na Poljudu! Hajduk u drugom dijelu Interu zabio pet pogodaka

Autori Drago Hudika, Hina
17.12.2017.
u 16:59
Željko Kopić drugi je puta vodio momčad Hajduka na Poljudu

U dvoboju 20. kola Prve HNL u Splitu je Hajduk pobijedio zaprešićkog Intera s 5-0 (0-0) i osigurao drugo mjesto uoči zimske stanke. Hajduk je nanio težak poraz inače vrlo čvrstoj momčadi iz Zaprešića, no treba istaknuti da je svih pet golova palo u drugom dijelu nakon posve nezanimljivog prvog poluvremena.

Mrežu Zaprešićana načeo je u 48. minuti Frank Ohandza koji je nakon povratne lopte Kožulja neobranjivo pogodio sami kut. Ohandza je bio asistent Ahmedu Saidu u 56. minuti, kada je Ganac izbio sam ispred vratara gostiju i lako zabio.

U 67. minuti Ante Erceg se najbolje snalazi nakon odbijene lopte i volejem podiže prednost na 3-0.

Portugalac Hugo Almeida u 70. minuti pogađa vratnicu, a u 75. minuti Erceg postiže svoj drugi gol preciznim udarcem s desetak metara. Almeida se upisuje u strijelce četiri minute kasnije kada Portugalac nakon kornera skače najviše i glavom postiže svoj treći prvenstveni gol otkako je u Hajduku.

Utakmicu na Poljudu pratilo je oko 7.000 gledatelja, a sudio je Ivan Vučković iz Zagreba.

Performans u budućem Tematskom parku

Članovi Kluba navijača Hajduka Torcida danas su na čestici predviđenoj za izgradnju Tematskog parka kod stadiona Poljud izveli performans u kojem su sa žutim balonima ispisali ime kluba, te potom zapalili nekoliko bengalki.

Nakon nekoliko minuta navijači su otišli na stadion pratiti utakmicu između Hajduka i Intera. Svojim činom dolaska poslali su još jednom poruku da podržavaju projekt otkupa dionica Hajduka.

Tematski park nogometnog kluba Hajduk zvat će se "Za sva vrimena" i nalazit će se kod stadiona Poljud. U njemu će biti elementi 3,5 metara visokih i deset metara dugih slova koje će tvoriti riječ Hajduk. Na slovima će biti upisana imena donatora koji će u sljedećih devet godina donirati po 7.500 kuna za otkup 24,53 posto dionica kluba.

Pokretač tog projekta je udruga "Naš Hajduk".