Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 188
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
kolumna
Povratak na članak

Europska unija propala je 10. veljače 2019. Antonio Tajani potopio je bruxelleski Titanic

Budućnost, kad postane poviješću, taj će dan pamtiti kao početak kraja četvrtoga Reicha

Komentari 17

DU
Deleted user
00:50 25.02.2019.

Nije problem u "Tajanijima" več u Hrvatima! Hrvati su od 90.e odbacili gotovo sve tekovine antifašizma i NOB-a. Pa i one najjpozitivnije ( objedinavanje teritorija RH kakvu poznajemo danas, sudjelovanje 10ak hrvatskih korpusa u NOB-u, Tita koji je naposlijetku imeme za velikog ratnog vođu u uspješnog političara u hladnoratovskom Svijetu, svjetski poznatog i priznatog, pogiblje par tisuća Dalmatinaca partizna na Neretvi itd. da samo spomenem neke stvari ). Kako prigovarati Tajaniju ili Vučiću kad Hrvatska i danas isplaćuje penzije ustašama i domobranima, kad su oskrnavljeni večina partizanskih spomenika u Hrvatskoj, kada Predsjednica treba "savjetnika" ,a vlada "povjerenstvo" da bi "utvrdili" jel ZDS stari hr. pozdrav ili pozdrav jedne kvislinške poražene vojske odane tom Duceu i Hitler? Kako onda kritizirati Tajanija? Nikako! Jer po istoj logici autora članka možemo onda napisati da je Tajanijev govor torpedo u šizofrenični brod nazvan Hrvatska a ne EU!

VL
AO
ante.oreskovic75
08:46 25.02.2019.

Za sve ove idiotizme konačno treba naći rješenje!Jezivo se vrte komentari debila!

VL
JJ
Jokoovo Jokoono
15:12 25.02.2019.

Rapalski ugovor preveden na sve velike jezike Svijeta ukljucujicu kineski i arapski sadrzi ovo osnovne stvari: Rapalskim ugovorom nastojala su se riješiti mnogobrojna otvorena pitanja oko granica dviju država, to jest Italije i Kraljevine SHS nakon propasti drzave SHS izglasanee u Zagrebu 1918 i priznate od strane kraljevine Srbije ali nepriznate od svih ostalih drzava Svijeta. .Rapalskim ugovorom dakle su se nastojala riješiti mnogobrojna otvorena pitanja oko granica dviju država, ciji su temelji postavljena Londonskim ugovorom 1915., a nisu bila riješena za mirovne konferencije u Parizu 1919.–1920. Pregovori u Rapallu održani su u nepovoljnom međunarodnom političkom okruženju za Kraljevinu SHS zbog sve veće sklonosti britanske, francuske i američke diplomacije da popusti talijanskim zahtjevima. Glavni pregovarači na strani Kraljevine SHS bili su premijer Milenko Vesnić, ministar vanjskih poslova Ante Trumbić i ministar financija Kosta Stojanović, a s talijanske strane Giovanni Giolitti, Carlo Sforza i Ivanoe Bonomi. Talijanski pregovarači jasno su dali do znanja da bi se talijanski prijedlog trebao prihvatiti, a u suprotnom je Italija bila spremna sama uspostaviti granice predviđene Londonskim ugovorom. Time je delegacija Kraljevine SHS bila prisiljena potpisati nepovoljan ugovor, Ovo znaju hrvatski istoricari. Dakle glupi proustaski elementi kojih ima dosta u Hrvatskoj i koji su upropastili hrvatski narod u BiH bi trebali ici na tecaj iz povjesti.

VL
TR
tramontana
11:54 25.02.2019.

Tajani je idiot, jednak onima koji pričaju o Srbima kao osloboditeljima. Koliko je Dalmacija bila talijanska najbolje pričaju logori po ciloj Istri i Dalmaciji, a većina Srba je prešla u partizane 44. Ustvari, postoje popisi.

VL
DP
dusan.plantaric.3
11:55 25.02.2019.

Znači povijest nja ovim prostorima počinje sa Kraljevinom SHS-a,a ja sam mislil da počinje puno prije.Dali netko zna, kada je Tito došel u Srbiju prvi puta?Tu mi sad nije jasno ko je koga oslobađal?

VL
DU
Deleted user
11:38 25.02.2019.

Dobar članak. Vidjet ćemo hoće li "sveeuropska ljubav" opstati, ili ćemo se vratiti u normalnije vrijeme - ono koje je na području Europe vladalo od njenog naseljavanja pa skoro do danas.

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.