KAFKINA OVRHA

Za dug od 47 kn Ljubljanskoj banci iz 1989. ovrha 21.345 kn

Foto: Privatni album
Zvonimir Ivić
Foto: Privatni album
Zvonimir Ivić
Foto: Privatni album
Zvonimir Ivić
10.10.2017.
u 22:25
Ovrhu koja je ‘oživjela’ nakon 25 godina vodi odvjetnik Matija Pečatnik uime Glavne filijale Zagreb nepostojeće Ljubljanske banke
Pogledaj originalni članak

Kad je prije nekoliko mjeseci dobio ovrhu na 21.345 kn zbog navodnog duga od 47 kn iz 1989. odavno nepostojećoj Ljubljanskoj banci Karlovčanin Zvonimir Ivić osjećao se kao u Kafkinu Procesu. S time da se ispostavilo da je proces pravi, a uime Glavne filijale Zagreb Ljubljanske banke na Savskoj c. 41 vodi ga odvjetnik Matija Pečatnik s uredom na istoj adresi. Iviću je trebalo neko vrijeme da osvježi pamćenje kad je uopće posljednji put imao posla s bankom preko koje je nekoć primao plaću, a danas više i ne postoji u sudskom registru RH kao pravna osoba, ali sjetio se.

– Na 17 njihovih čekova kupio sam grobno mjesto za baku 1989., u Karlovcu su poslovnicu zatvorili 1991., a 1992. mi je na naplatu došla nekakva razlika sa zateznim kamatama koju sam također platio. Otad pa do prije tri mjeseca kad mi je stigla “čestitka” na 21 tisuću kuna s njima nisam imao nikakav kontakt – priča bivši dragovoljac iz specijalne jedinice Gromova, a danas trgovački putnik strane tvrtke. Žalio se čim je dobio ovrhu Općinskom sudu u Karlovcu i Vrhovnom sudu u Zagrebu koji je predmet vratio na Općinski sud. Osim što je posrijedi nepostojeći ovrhovoditelj, pedantni Ivić koji još čuva čekovnu knjižicu mrtve banke utvrdio je i da se brojevi naznačeni na njoj i onaj u dopisu odvjetnika Pečatnika uopće – ne poklapaju.

Pojašnjenje smo tražili i od odvjetnika, pogotovo o identitetu povampirene stranke koju zastupa jer to čak nije ni Nova ljubljanska banka koja je pravni sljednik stare, ali ga do zaključenja teksta nismo dobili. Kao što još nismo dobili ni radnu skupinu za izradu novog ovršnog zakona čije je formiranje Ministarstvo pravosuđa obećalo u rujnu, s nadom da će nakon njihova obavljenog zadatka ovakve sumanute ovrhe biti nemoguće.

Praktično rješenje

Jednu grešku s novcem radi većina građana: Stručnjak za financije ima top savjet kako je uspješno izbjeći

Rano počnite planirati mirovinu, pametno birajte investicije i budite dosljedni u svojim financijskim odlukama kako biste uživali u financijski stabilnijoj budućnosti, poručuju financijski stručnjaci i savjetuju početi sa štednjom već od prvog zaposlenja. Međutim, kako početi investirati i planirati mirovinu kada nam se teško uopće zamisliti u budućnosti, pogotovo ako smo tek u dvadesetima?

Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 19

DU
Deleted user
22:34 10.10.2017.

Neki klosar se sjetio kako izigravati sistem i traziti novce od ljudi. Govorim o Matiji Pecatniku. Zanima me koliko ih je vec platilo da ne bi isli na sud

JU
juma
01:50 11.10.2017.

Suludo i pravno neodrzivo u jednoj normalnoj drzavi, gdje sva novcana potrazivanja, ukoliko u medjuvremenu nije pokrenut proces prinudne naplate, nakon 5 ili 10 godina, ovisno o vrsti potrazivanja i pravnim subjektima, postaju nistavna. Cak i potrazivanja nakon konkursa i stecajnog postupka nakon 20 godina postanu pravno nistavna i na njih ne bi trebalo biti kamate za duznika, jer on za stecaj nije kriv. Kod nas je nazalost sve moguce.

SI
Sidro123
02:17 11.10.2017.

Lopuža i lihvar dotični odvjetnik se dosjetio kako na prevarantski način opelješi ovaj napaćeni narod pa bez imalo stida i srama šalje lažne ovrhe i to iz doba bivše juge. Postoji karma u životu i nadam se da ga neće zaobići. puj puj puj...