Jeffrey Epstein, osuđeni seksualni prijestupnik čija je smrt u zatvoru 2019. potaknula brojne teorije zavjere, više puta je spomenuo američkog predsjednika Donalda Trumpa u privatnim e-porukama tijekom posljednjih 15 godina, pokazuju dokumenti koje su u srijedu objavili demokrati u Nadzornom odboru Zastupničkog doma SAD-a.
U novoj seriji e-poruka Jeffrey Epstein napisao je da je Trump znao za njegove zločine. U tri objavljena e-poruke, Epstein je očito rekao svojoj suradnici Ghislaine Maxwell da je Trump "proveo sate" u njegovoj kući s jednom od Epsteinovih žrtava. U dva druga e-maila autoru Michaelu Wolffu Epstein je napisao da je "naravno znao za djevojke", misleći na sadašnjeg predsjednika. Prema razmjeni poruka, Epstein je također tražio Wolffov savjet o tome kako bi se trebao nositi s Trumpovim razgovorom o njihovu prijateljstvu u intervjuu za CNN, javlja Guardian.
"Što više Donald Trump pokušava zataškati Epsteinove dosjee, to više otkrivamo. Ovi najnoviji e-mailovi i korespondencija postavljaju očita pitanja o tome što još Bijela kuća skriva i o prirodi odnosa između Epsteina i predsjednika", kazao je visokorangirani član odbora, Robert Garcia. "Ovo nije optužnica, ovo su činjenice iz Epsteinove ostavštine“, rekao je Garcia. "Javnost ima pravo znati što je Epstein govorio o ljudima na vlasti".
Prema Guardianu Trump je već zaradio preko 80 milijuna dolara tužbama uglavnom zbog širenja lažnih vijesti. Još su 2 velike tužbe aktualne Protiv BBC tužba je teška 1 milijardu a protiv WSJ 10 milijardi. Na BBC su pale i ostavke ključnih aktera.