Veljača 2026. ostat će obilježena dovršetkom dvije akvizicije koje povezuje splitska poduzetnička obitelj Banović. Odustajanjem Grada Zagreba od prava prvokupa, kao jedini ponuđač na javnoj dražbi u stečajnom postupku njihova tvrtka Izbor šesti postaje kupac kultne zagrebačke robne kuće Nama, a do kraja ovog tjedna očekuje se i formalno zaključenje ugovora. U drugoj akviziciji Banovići su, pak, prepustili većinski vlasnički udjel u Optici Anda, svom obiteljskom poslovnom carstvu, fondu rizičnog kapitala MidEuropa.
Njihovo partnerstvo upravo je prošlo i formalnu proceduru odobrenja regulatora, Agencija za zaštitu tržišnog natjecanja upravo je objavila kako nema zapreka za realizaciju ugovora jer koncentracija neće narušiti tržišno natjecanje. No potencijal tog tržišta, na kojemu Optika Anda bilježi ekspanzivan rast, privukao je MidEuropu za investiranje u tu tržišnu nišu, na koju private equity igrači dosad još nisu bacali oko u Hrvatskoj.
MidEuropa u lovu na 228 milijuna eura vrijedno tržište
Ovaj sadržaj je dostupan samo za Premium korisnike Večernjeg lista.
Pretplatite se na sadržaj s potpisom.
Od ruske tampon-zone do europskog bedema: Ukrajina za Putina trajno izgubljena
Ukrajinsko članstvo povećalo bi konkurentnost EU i na energetskom, poljoprivrednom i industrijskom planu, kao i u području rijetkih metala
Dok kritizira Plenkovića, Kosor nema smisla propitivati o političkom licemjerju
Čelnik antifašista Franjo Habulin očito je ponukan "ustaškim terorom"; koji je kulminirao Dabrinim sramotnim pjevom, zaključio da smo Hrvatsku doveli do "light NDH"
Ovaj dečko zaslužuje veće povjerenje u Dinamu, dosta se sumnjalo u njega, a on je drukčiji od drugih
Dakle, Stojković nije statistički najbolji igrač plavih, u svakoj kategoriji netko od njegovih veznih suigrača ima bolje brojke, ali Stojković je drukčiji od svih njih. Uostalom, teško je uspoređivati zadaće koje ima Mišić ili Soldo kad uđe, pa i kad je na terenu Bennacer, sve su oni drukčiji tipovi igrača
Pavelić je bio izdajnik i zaslužuje poklonike koji će ga izdati minutu nakon što su u njegovu čast pjevali i klicali
Za to sam da svi bez straha govore i pjevaju što hoće, pa i Josip Dabro, da vidimo tko smo, što smo i na čemu smo