SABORSKI ZASTUPNICI S DIPLOMOM RATNE ŠKOLE

Marijana Petir i Zvonimir Troskot dobili najviši stupanj vojnog obrazovanja, ali ne i vojni čin

Foto: Davor Puklavec/PIXSELL
Marijana Petir i Zvonimir Troskot dobili najviši stupanj vojnog obrazovanja, ali ne i vojni čin
26.06.2026.
u 20:31
– Ponosan sam što je Most dobio svog prvog člana koji je završio ovu respektabilnu školu – poručio je Zvonimir Troskot

Saborska zastupnica Marijana Petir i saborski zastupnik Zvonimir Troskot završili su Ratnu školu "Ban Josip Jelačić" koju su upisali lanjskog listopada kao polaznici 28. naraštaja Ratne škole. Obrazovanje u ovoj elitnoj vojnoj ustanovi traje nepunu godinu, a upise im je odobrio ministar obrane Ivan Anušić. Saborski zastupnici rijetko su polaznici Ratne škole, do sada ju je završio tek HDZ-ov zastupnik Ante Bačić Baćo. Inače, Ratna škola "Ban Josip Jelačić" najviša je vojna obrazovna institucija u Hrvatskoj u kojoj polaznici uče o strategijskim odlukama, obrambenim i sigurnosnim politikama na nacionalnoj i međunarodnoj razini. Namijenjena je časnicima Oružanih snaga, ali i državnim službenicima i dužnosnicima s najmanje deset godina radnog iskustva u državnoj službi. Pitali smo saborske zastupnike što su naučili i gdje će primijeniti znanja.

Ovaj sadržaj je dostupan samo za Premium korisnike Večernjeg lista.

Pretplatite se na sadržaj s potpisom.



Komentari 7

LU
Lukeruk
21:35 26.06.2026.

Drug Basta je zaslužio čin, veliki je to frajer

TI
tico123
21:08 26.06.2026.

mnogi su dobili ja od 91 do kraja rata sa 1620 ibio u ministarsvu obrane 13 godina imao sam čin vojnika jer nisam bio iz BiH koji su kod nas dobili sve i svašta a posebno mnogi političari sportaši kao ćiro pokojni imao je čin generala a da dalje pišem nebi bilo mjesta a mnogi to neznajau a ja bolje da šutim kak je otpjevao jura stublić šuti mali jure

Avatar Certilian
Certilian
21:23 26.06.2026.

baš bi ih volio vidjeti da naprave 20 sklekova i 40 trbušnjaka...