Ginekolog (64) koji je u veljači nepravomoćno osuđen na četiri godine zatvora za silovanje pacijentice tijekom pregleda u zaključanoj ordinaciji Kliničkog bolničkog centra Osijek, i dalje radi u toj bolnici. Županijski sud u Osijeku izrekao mu je, inače, i sigurnosnu mjeru zabrane liječničkog rada u trajanju od četiri godine, a koja će se provesti nakon odsluženja zatvorske kazne. Liječnik se žalio na takvu presudu pa se čeka odluka Visokog kaznenog suda RH.
Da ovaj subspecijalist ginekološke onkologije vjerojatno još uvijek radi u bolnici, upozorili su iz Udruge Adela u otvorenom pismu koje su u ponedjeljak poslali Vladi RH, predsjedniku države, Ministarstvu zdravstva, Hrvatskoj liječničkoj komori i nizu drugih nadležnih institucija.
Slučaj u Osijeku: Ginekolog nepravomoćno osuđen za silovanje pacijentice i dalje radi
Ovaj sadržaj je dostupan samo za Premium korisnike Večernjeg lista.
Pretplatite se na sadržaj s potpisom.
Tko u Hrvatskoj ne plaća zdravstveno osiguranje: Država se u zdravstvu odrekla 1,5 milijardi €
Rast cijene police dopunskog osiguranja na 180 eura godišnje ponovno je stavio u fokus nejednakosti u financiranju sustava, koji se oslanja na doprinose tek trećine zaposlenih, dok dugačke liste čekanja građanima i dalje ograničavaju pristup zdravstvenoj skrbi
Joško Jeličić otvorio temu o problemu Hrvatske, a ovo je najveći apsurd u cijeloj priči
Najveći je apsurd u cijeloj priči to da je taj Livaković, golman bez ijedne klupske minute još od kraja kolovoza, još uvijek bez premca naš najbolji, najsigurniji i najpouzdaniji čuvar mreže. I jednostavno je – gledajući prema Svjetskom prvenstvu – nezamislivo uopće koketirati s bilo kojim drugim rješenjem za jedinicu reprezentacije osim Livakovića.
Shvatili smo koliko je utjecajan čim smo vidjeli njegove – tenisice
Jermak nije među formalno osumnjičenima i optuženima u korupcijskoj istrazi, ali pretres njegova stana u petak prošloga tjedna i njegova ostavka daju naslutiti da se ide i u njegovu smjeru
'Rasprodani smo gotovo sve do 2036.': Hrvatski energetski adut puni Europu plinom
Posjetili smo terminal u Omišlju, koji je udvostručio kapacitet; a Hrvatska je time dobila daleko veću energetsku sigurnost, ali i postala veliki igrač u opskrbi plina čitave Europe
'Bacali su mi zastavu na teren, dobio sam i poruku na hrvatskom. Sad znaju za Modrića i mene'
Nemam neke planove i želje za nastavak karijere. Uživam i u ovom trenutku slobode, da možda mogu birati gdje ću dalje. Prvi mi je to put nakon petnaest godina. Uspio sam se dokazati u Hrvatskoj i na kraju svijeta u Kini. Zadovoljan sam, nemam planove, a sve ostalo dajem u Božje ruke - rekao nam je iskusni nogometaš
biti liječnik ne znači po defaultu da si dobra osoba, samo da si u nečemu valjda stručan. pa eto, i dalje im vi dižite plaće, davajte beneficije, nemojte im kontrolirati porijeklo imovine niti što sve imaju, i otkud im novac za to. rade vrlo malo, čast izuzecima. nekako je stao medijski spin da smo ostali bez liječnika, ne idu više tako van naveliko, jer su svi svjesni da se vani radi, zaradi pristojno, ali nema tolkih beneficija i rad se mjeri. nema gableca od 2 sata, niti rad s pacijentima manje od 3 sata kao kod nas. još jednom, čast izuzecima, divnim ljudima kojima struka liječnika nije poremetila razum i odnos prema čovjeku.