Istina je jedino što zanima Franu Lučića i obitelj. Ono Obitelj Lučić želi da se skine fama s tragedije na Kornatima. Zato smo podnijeli tužbe – rekao je odvjetnik Tvrtko Bilić-Erić, koji zastupa Franu i njegovu obitelj u odvojenim postupcima. – Postupak obitelji Lučić pred sudom u Šibeniku završen je. Čekamo izricanje presude pa ćemo se očitovati.
Ništa prije toga! – kaže Bilić-Erić. Drugi postupak, kojim Frane traži odštetu od RH, MUP-a i Grada Šibenika u fazi je vještačenja Franina zdravlja. Tvrdnje kako je tužba na “krivoj adresi” odvjetnik Bilić-Erić nije htio komentirati, kao ni navode DORH-a da država nije odgovorna po Zakonu o zaštiti i spašavanju ni po Zakonu o vatrogastvu. Doznajemo da se Bilić-Erić u tužbama upravo poziva na te zakone. Franu Lučića jučer nismo uspjeli dobiti. Njegov je otac Vilim kazao kako je sve ovo iznimno stresno za njega.
– Frane je pred operacijom. Bilo mu je previše svega ovoga što se događa. Sada molimo za mir, zdravlje je najvažnije! – kaže Lučić.
Frane i cijela njegova obitelj žele skinuti famu s kornatske tragedije
O njoj je brujala Hrvatska, sad je u očajnom stanju: Muškarci su mi uzeli sve, samohrana sam majka
Milica Dabović bivša je srbijanska košarkašica i nekadašnja reprezentativka, a u hrvatskoj javnosti o njoj se mnogo pisalo kad je 2013. potpisala za Novi Zagreb. Dabović je bila uspješna košarkašica, a zbog njena izgleda neki su je zvali i "srbijanskom Antonijom Mišurom"
FOTO U Lisinskom održan Koncert partizanske pjesme: Pogledajte tko je sve bio
FOTO Spektakl iz zraka: More biciklista preplavilo ulice, pogledajte prizore iz ptičje perspektive
Sudionici su se od jutarnjih sati okupljali na Trgu dr. Franje Tuđmana, odakle su u 10 sati krenuli na 20 kilometara dugu rutu prema Sportsko-rekreacijskom centru Vugrinščak u Samoboru.
Kronično ste umorni ili ne možete zaspati? Riješite kratki kviz i saznajte kako si pomoći
Kriterij za pogrešku je nula: Nino Talian otkriva kako KING ICT surađuje s NATO-om
E pa frane, bija si tamo i lipo nam svima reci kaj se desilo. Tako ćeš jedino prekinut famu kornata! I nije mi jasno, jesul tamo digli spomenik vatrogascima ili apostolima? Kako će netko za 20-30 godina znati da su ti križevi za vatrogasce?????