Dinamo dominantan protiv Norvežana, Liga prvaka je blizu!

navijačice
navijačice
21.08.2019.
u 22:49
Dinamo je u prvoj utakmici posljednjeg pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka na Maksimiru svladao Rosenborg s 2:0

Modri su tako pred više od 25 tisuća gledatelja na Maksimiru napravili veliki korak prema plasmanu u skupinu Lige prvaka.

Prvi gol večeras zabio je Bruno Petković već u osmoj minuti. Raspoloženi napadač Dinama prvo je izborio jedanaesterac, a onda ga mirno pretvorio u gol.

Hrvatski prvak je u 28. minuti imao 2:0 nakon što je Dominik Livaković poslao dugačku loptu, a Mislav Oršić izbio pred norveškog vratara i poslao mu loptu kroz noge.

Početkom drugog dijela gosti su pogodili gredu, ali Dinamo je imao bolje prilike, a najizgledniji su propustili Arijan Ademi i Nikola Moro.

Uzvratna utakmica je na rasporedu u Trondheimu u utorak u 21. sat.

Prođu li modri dalje naći će se u trećoj jakosnoj skupini ždrijeba Lige prvaka. Ako ispadnu od Rosenborga, modri će biti u ždrijebu skupina Europske lige.