Zagreb: 13. kolo prve HNL, NK Istra - GNK Dinamo
Autori Vecernji.hr, Hina
24.10.2021.
u 16:54
Dinamo i Istra odigrali su 1:1 na Maksimiru u 13. kolu domaćeg nogometnog prvenstva.

Nogometaši Dinama ostali su bez očekivanih domaćih bodova u 13. kolu Prve HNL. Dvoboj na maksimirskom stadionu Dinama i Istre 1961 završio je bez pobjednika (1-1).

Oba pogotka su postignuta u završnom dijelu dvoboja. Gosti su poveli u 79. minuti kada je zabio Dion Drena Beljo, dok je Dino Perić izjednačio u 84. minuti.

Od samog početka Dinamo je stisnuo pulsku momčad, ali nije to bila neizdrživa inicijativa za goste. U 6. minuti je prvi zaprijetio Andrić, potom je pokušao Baturina, dok je u 26. minuti poništen pogodak Andriću zbog zaleđa.

Vratar Istre 1961 Lučić je djelovao od prve minute vrlo sigurno tako da je zaustavio sve ono što su igrači Dinama uputili u okvir vrata. Pred kraj poluvremena opet je zaprijetio Andrić, potom i Oršić, ali ostalo je 0-0.

Od početka drugog dijela opet se Andrić najčešće nalazio u šansama, a u 50. minuti je gostujući sastav imao najbolju šansu, no Lisica nije pogodio na pravi način. Imao je Andrić novu šansu u 75. minuti, ali je i njegov udarac glavom zaustavio Lučić.

I nakon svega uslijedio je šok na drugoj strani. Brza akcija gostiju je završila tako što je Beljo rutinski plasirao loptu pokraj Livakovića za 1-0 gostiju u 79. minuti. Samo pet minuta kasnije Dinamo je izjednačio. Ivanušec je ubacio, a Perić se naklonio i glavom pogodio za 1-1 što je bio konačan rezultat.

Dinamo se bodovno izjednačio s Rijekom (po 24), ali ima utakmicu manje, dok ima i tri boda manje od vodećeg Osijeka, ali i dvije utakmice manje. Istra 1961 je ostala osma (12 bodova).