Nogometaši Belgije stigli su na Svjetsko prvenstvo u SAD-u, Kanadi i Meksiku kao prvi favoriti skupine G, ali nakon dva kola i dalje su bez pobjede. U prvome kolu remizirali su s Egiptom, dok je njihov susret drugog kola s Iranom također završio bez pobjednika - završilo je 0:0.
Događaj koji je zasigurno obilježio utakmicu jest crveni karton za belgijskog reprezentativca Nathana Ngoya u 66. minuti. On je kao posljednji igrač obrane zaustavio napadača Irana u kontranapadu i zaradio crveni karton. Vrlo zanimljivu analizu Ngoyovog poteza iznio je analitičar srpskog RTS-a, bivši nogometaš Rade Bogdanović.
- Nisam rasist, ali ovi crnci nemaju koncentraciju da izdrže dulje od 60 minuta. Igrao sam s njima. Svoje igrače smo nekad morali čuvati da ne naprave grešku, sadašnji nogomet je takav. Na razini SP-a ovo se ne može dogoditi - rekao je u prijenosu.
Potom ga je prekinuo voditelj i spomenuo kako je Francuska koncentrirana reprezentacija s puno tamnoputih igrača. Bogdanović je i na to imao spreman odgovor pa je rekao: "Da ne ulazimo u detalje, a i to bismo mogli, i oni prave greške. Ne generaliziram, velika većina nema koncentraciju."
Nije ovo prvi put da je Bogdanović u prijenosu častio igrače rasističkim komentarima. Nakon utakmice Borussije Dortmund i Barcelone u Ligi prvaka 2019. koja završila pobjedom Katalonaca 3:1, ovako je komentirao potez trenera njemačkog kluba: "Nije Dortmund sad ispao iz forme, ispali su iz forme još u travnju prošle godine kad je trener odlučio da će mu u obrani igrati četiri crnca. Sad je on već pečen i spreman za otkaz".
Dakle, ako želiš "preživjeti" u javnosti, nikako ne smiješ govoriti što musliš ili vudiš, samo ono što ti kažu da misliš i vidiš. Rade ima dobre analize , no ovo bi mu moglo "doći glave"....