MARKO ČEKO

Sjajni dani za hrvatski sport: Još jedan naš atletičar ide u borbu za medalju i to na posebnom stadionu!

16.08.2022.
u 08:40
Zanimljivo je da je na ovom istom stadionu prije dvadeset godina srebrnu medalju u dalju osvojio Siniša Ergotić

Hrvatski atletičar Marko Čeko ostvario je sjajan rezultat na Europskom prvenstvu u Münchenu. Izborio je finale dalja sa skokom 7,74 metra. Bio je peti u svojoj kvalifikacijskoj skupini.

Zanimljivo je da je na ovom istom stadionu prije dvadeset godina srebrnu medalju u dalju osvojio Siniša Ergotić, sa skokom od točno osam metara. Bila bi sjajna priča kada bi takvo nešto ponovio i mladi Kninjanin.

Drugi naš predstavnik u kvalifikacijama dalja, Filip Pravdica, nije se uspio plasirati u finale. Njegov najbolji skok u kvalifikacijama bio je 6,95 metara. U jutarnjim kvalifikacijama Filip Mihaljević hicem 20.30 metara izborio je finale kugle.