BORBA ZA ligu prvaka

Remi Seville i Deportiva

14.03.2010.
u 10:02
Nogometaši Seville i Deportiva odigrali su neodlučeno 1:1 na Sanchez Pizjuan stadionu, u derbi utakmici 26. kola španjolske Primere.

Bio je to ogled dva kluba koja se nadaju trećem ili četvrtom mjestu na ljestvici, odnosno, plasmanu u Ligi prvaka, makar je ono što su pokazali u subotnjih devedeset minuta daleko ispod te razine.

Oba pogotka su postignuta u samo četiri minute razmaka. Poveo je domaćin u 21. preko Fazija, a izjednačio je Adrian u 24. Nakon toga je utakmica dobila lagani ritam u kojem su čak veće šanse za pobjedu imali gosti.

Sporting i Athletic su u Gijonu odigrali bez pogodaka, makar za preostala dva boda više mogu žaliti gosti. U 59. minuti je Gabilondo imao "meč loptu" u svojim nogama, ali nije uspio realizirati udarac s bijele točke. Hrvatski nogometaš Mate Bilić nije nastupio u ovom ogledu.

Getafe je došao do uvjerljive 3:0 pobjede protiv Mallorce, ali je suparnika potpuno slomio u zadnjih deset minuta. Tada su minimalnih 1:0 pretvorili u uvjerljivih 3:0.