Petra Martić izborila četvrtfinale

18.02.2016.
u 23:35
Martić u četvrtfinalu čeka šesta nositeljica Španjolka Lara Arruabarrena, 89. na WTA listi.

Hrvatska tenisačica Petra Martić izborila je četvrtfinale WTA turnira u Rio de Janeiru pobjedom nad Novozelanđankom Marinom Eraković 7-6 (2), 5-7, 6-2.

Nakon što je u 1. kolu izbacila prvu nositeljicu Brazilku Perreiru, Martić je u četvrtak nadigrala Novozelanđanku hrvatskih korijena Eraković, 179. na WTA listi i 17 mjesta lošije rangiranom od nje. Prvi set Petra je dobila u "tie-breaku", u drugom je kod 2-2 izgubila, pa odmah vratila servis, da bi Eraković kod 5-5 napravila "break" za dobitak drugog seta. U trećem setu je Dućanka dominirala, povela je s 4-1 i riješila dvoboj koji ju je odveo među osam najboljih. Zadnji puta je Martić igrala WTA četvrtfinale u kineskom Dalianu u rujnu prošle godine, a ove godine je do Rija nanizala poraze u prvim kolima Aucklanda i Australian Opena.