Ova se situacija dogodila prvi put u povijesti SP-a!

Španjolska - Rusija
01.07.2018.
u 19:27

Rus Aleksandr Jerohin postao je prvi nogometaš koji je ušao kao četvrta zamjena u povijesti svjetskih prvenstava kada je u 97. minuti susreta osmine finala protiv Španjolske u Moskvi zamijenio Dalera Kuzjajeva.

Na ovom SP izbornicima je po prvi put dana mogućnost da, ukoliko utakmica ode u dodatnih 30 minuta, mogu napraviti i četvrtu zamjenu igrača, a ruski je izbornik Stanislav Čerčesov iskoristio tu mogućnost prije španjolskog Fernanda Hierra. Samo sedam minuta nakon Jerohina, u igru je ušao i španjolski napadač Rodrigo kao zamjena za Asensija.

Rusija se plasirala u četvrtfinale SP izbacivši Španjolsku sa 5:4 boljim izvođenjem 11-eraca, nakon 120 minuta rezultat je bio 1:1.

U četvrtfinalu će Rusija 7. srpnja u Sočiju od 16 sati igrati protiv pobjednika utakmice Hrvatska - Danska koji počinje u 20 sati.