Pri kraju su posljednje pripreme za spektakularni teniski meč kojeg će Goran Ivanišević i John McEnroe odigrati na Stradunu. Radnici čak triju tvrtki postavljali su improvizani teniski teren koji će, radi ograničenosti prostorom, biti nešto uži od uobičajenog, odnosno teren će biti uobičajenih dimenzija za single mečeve, ali sa strana neće biti previše prostora. No, najvažnije je kako će sama podloga biti postavljena po svim propisima.
- Ista je podloga i na Zagreb Indoorsu i u Splitu povodom Davis Kup susreta sa Srbijom. Ipak, malo je sporija kako bi gledatelji mogli više uživati u tenisu - istaknuo je Goran Ivanišević koji se nije dao isprovocirati da je podloga sporija kako bi McEnroe mogao vratiti poneki njegov servis.
Dapače, prepun je Goran bio hvale za McEnroeov tenis, a John je komplimente vraćao istaknuvši kako je Dubrovnik jedan od ljepših gradova koje je posjetio.
- Jedino bi trebalo biti nešto manje gužve na ulicama, ali vidim da i domaćinima nisu te gužve previše drage - istaknuo je McEnroe koji se s obitelji dobro provodi u Dubrovniku dok se Ivanišević trudi biti što bolji domaćin.
- Ima i nekih skrovitih mjesta na koje vodim Johna. Koja su to mjesta? Joj, zaboravio sam imena, javiti ću vam kada se sjetim - nije Goran skrivao svoju poznatu duhovitost ne želeći novinare i fotoreportere dovesti tamo gdje je odlučio povesti svojeg velikog prijatelja.
U sklopu ovog teniskog susreta, koji se održava pod motom "Let's DU It" a koji za svrhu ima prikupljanje novca za dječji odjel Opće bolnice u Dubrovniku, Ivanišević i McEnroe su sudjelovali i na Kid's dayu održanom na teniskim terenima u Uvali Lapad. Tamo se igrao turnir za mlade uzraste, a s najboljima su dva legendarna tenisača izmjenila nekoliko udaraca. Inače, praktično sve ulaznice, od njih 615 koliko ih je pušteno u prodaju, su pronašle svojeg vlasnika.
Cijena od 1.000 kuna nije sprječila zaljubljenike u tenis da si priušte posjetu ovom jedinostvenom događaju. Organizatori kažu kako je bilo i dosta narudžbi od strane tvrtki i organizacija, prije svega Konzuma i Dubrovačko-neretvanske županije. Svi oni koji nisu toliko dubokog džepa, susret mogu pratiti na HTV 2 s početkom u 18 sati, a prijenos rade i mnoge druge televizije uključujući Eurosport.
Ivanišević: Vodit ću McEnroea na skrovita mjesta
FOTO Bila je prava seks bomba, san svakog muškarca! Evo kako danas izgleda fatalna Ruslana
FOTO Eurovizija ima najzgodniju voditeljicu ikada! Vitka figura, savršen dekolte i blistav osmijeh
FOTO U Murteru se prodaje predivna kamena kuća na tri etaže: Lokacija je svega nekoliko koraka od mora
U prizemlju kuće nalazi se kuhinja s blagovaonicom te prostrani dnevni boravak s izlazom na uređeno popločano dvorište koje nudi intimu i prostor za druženje
Europska investicijska banka: Tko nije zelen i digitalan - ispada iz igre za milijune
Već kasnite ako ovo ne znate o AI-ju. Evo što razlikuje one koji ga razumiju od onih koji ga samo koriste
najpoznati galamdjija na suce i sve ostale protiv onog koji je slomio najvise reketa, jednome su bili krivi uvijek suci a drugome reket, ali kak god da bilo bilo ih je intereantno slusat, pogotovo ivanisevica koji je lomio rekete i psovao, sjecam ga se jednom u kaliforniji u finalu kad je odjednom povikao na hrvatski: jeba mu pas mater, sve dajem, nejde pa nejde, gubio je set ali je na kraju pobjedio hehehehehehehehehehehe