KONTROVERZNA ODLUKA

Fifa šokirala nogometni svijet: Europskim velikanima oduzela naslove, priznaju ga samo jednom klubu

Foto: BRIAN SNYDER/REUTERS
Fifa šokirala nogometni svijet: Europskim velikanima oduzela naslove, priznaju ga samo jednom klubu
VL
Autor
Vecernji.hr
21.07.2025.
u 20:45
Krovna svjetska nogometna organizacija je dosadašnje pobjednike starog formata natjecanja preimenovala u FIfine interkontinentalne prvake, što znači da klubovi poput Liverpoola, Bayerna, Manchester Cityja, Manchester Uniteda, Reala i Barcelone više ne nose status svjetskog klupskog prvaka, nego im je dodijeljen drugi naslov.
Pogledaj originalni članak

Svjetska nogometna federacija Fifa je službeno proglasila engleski Chelsea prvim svjetskim klupskim prvakom u povijesti nakon što je u 13. srpnja u New Jerseyju pobijedio Paris Saint-Germain u finalu s uvjerljivih 3:0. Iako je PSG u natjecanje ušao kao favorit i aktualni europski prvak, Chelsea je uvjerljivo slavio zahvaljujući čudesnoj partiji Colea Palmera, koji je postigao dva pogotka i asistirao za treći zgoditak.

Međutim, Chelseajev uspjeh ima dalekosežne posljedice po povijest svjetskog nogometa. Krovna svjetska nogometna organizacija je dosadašnje pobjednike starog formata natjecanja preimenovala u FIfine interkontinentalne prvake, što znači da klubovi poput Liverpoola, Bayerna, Manchester Cityja, Manchester Uniteda, Reala i Barcelone više ne nose status svjetskog klupskog prvaka, nego im je dodijeljen drugi naslov.

IGOR JUKIĆ ZA VL

Bivši trener Olića i Filipovića: Krasile su ih nevjerojatne stvari, ima jedna ultimativna posebnost

– Prilika stvara "boema". Vrhunski sport trenera nerijetko stavlja u koloplet loših navika iz kojih se teško izvući. A katkad se boemski život, uz rijetke izlaske i zabavu s obitelji, prijateljima i suradnicima pojavljuje kao sredstvo "mentalne ventilacije" i stres menadžmenta. Naravno, kao i kod svih ljudi, doza neki sadržaj pretvara u lijek ili u otrov. Ključno rješenje nalazi se u traženju životne ravnoteže. Mnogi treneri u tome uspijevaju, pa zbog toga i imaju dugačke i uspješne karijere – otkriva nam.

Fifa je prvi put održala ovaj turnir već daleke 2000. godine pod nazivom svjetsko klupsko prvenstvo. Nakon duže pauze, natjecanje su ponovno organizirali 2005. godine i održavali ga svake godine do 2023. godine, kada su ga preoblikovali u današnji format koji se ipak mnogima ne sviđa. 

Video

Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 1

LP
ljevičari prodaju maglu
08:10 22.07.2025.

Kaj je to?