IZBORNIKOV VIKEND

Doznajemo: Zlatko Dalić odlazi kod vatrenog kojega je držao na ledu!

Foto: Matko Begovic/PIXSELL
Livno: Svečani doček Zlatka Dalića, izbornika nogometne reprezentacije
Foto: Hrvoje Jelavic/PIXSELL
Livno: Zlatko Dalić u društvu Thompsona pozdravio okupljene obožavatelje
Foto: Hrvoje Jelavic/PIXSELL
Livno: Zlatko Dalić u društvu Thompsona pozdravio okupljene obožavatelje
Foto: Luka Antunac/PIXSELL
Zagreb: Konferencija za medije Zlatka Dalića
Foto: Marko Lukunic/PIXSELL
Prag: Dalić i Modrić najavili utakmicu protiv Češke
Foto: Goran Kovacic/PIXSELL
Rijeka: Konferencija za novinare Zlatka Dalića i Dominika Livakovića
Foto: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL
Zlatku Daliću uručen dres za 100. nastup na klupi hrvatske reprezetacije
20.02.2026.
u 13:31
Bit će ovo prvi Dalićev susret sa Sučićem, igračem kojega je prošle godine privremeno držao na ledu zbog odlaska iz kampa vatrenih na sestrino vjenčanje. No ni nakon toga kod Dalića nije bilo ni zrno dvojbe pripada li Luka Sučić svojim kvalitetama reprezentaciji.
Pogledaj originalni članak

Iako je bilo najavljeno da će u četvrtak prisustvovati utakmici Zrinjski – Crystal Palace, izbornik Zlatko Dalić ipak nije uspio stići do Mostara, vjerojatno i stoga što se sprema na put na drugi dio Europe. No najprije o Mostaru, odnosno o preporuci koju je Štimac dao Daliću za nogometaša Zrinjskog Duju Dujmovića.

"Duju sam preporučio Zlatku Daliću. Igra na deficitarnoj poziciji, ima predivnu tehniku, superioran je u igri glavom, miran na lopti i ima srce", istaknuo je Štimac, a doznajemo kako je poruka već doprla do našeg izbornika.

Tako Štimac i Dalić već neko vrijeme razgovaraju o Dujmoviću, a stručni stožer vatrenih nastavit će pozornije pratiti njegove nastupe za Zrinjski. U ovom trenutku teško je očekivati kako će stoper Dujmović biti u konkurenciji za Svjetsko prvenstvo, s obzirom na to da je tu konkurencija u reprezentaciji najjača: Šutalo, Erlić, Ćaleta-Car, Pongračić, Vušković i, naravno, kad se oporavi – i Gvardiol.

A kako će Dalić provesti ovaj vikend? Ujutro s pomoćnikom Ćorlukom leti za Španjolsku pa će tako od 14 sati biti na utakmici u San Sebastianu, Real Sociedad – Oviedo, a od 18.30 uživo će gledati susret u Pamploni, Osasuna – Real Madrid. Sljedećeg dana Dalić i Ćorluka namjeravaju upriličiti ručak u San Sebastianu s trojicom reprezentativaca: Ćaletom-Carom, Lukom Sučićem i Antom Budimirom.

Bit će ovo prvi Dalićev susret sa Sučićem, igračem kojega je prošle godine privremeno držao na ledu zbog odlaska iz kampa vatrenih na sestrino vjenčanje. No ni nakon toga kod Dalića nije bilo ni zrno dvojbe pripada li Luka Sučić svojim kvalitetama reprezentaciji.

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 1

Avatar nitko i ništa
nitko i ništa
14:09 20.02.2026.

Lovac na Jelene.