Bologna u gostima svladala Veronu, Amiens uvjerljiv protiv Lillea

Bologna
20.11.2017.
u 23:02
Bologna je ovom pobjedom skočila na 10. mjesto ljestvice sa 17 bodova

U posljednjoj utakmici 13. kola talijanskog nogometnog prvenstva Bologna je kao gost svladala Veronu sa 3-2 (1-2).

Domaći su dva puta vodili golovima Cercija (12) i Caceresa (33), dok je jedini strijelac za goste u prvom poluvremenu bio Destro (22). Preokret se dogodio u razmaku od samo dvije minute kada su Okwonkwo (74) i Donsah (76) pogodili mrežu Verone za novi uspjeh Bologne.

Bologna je ovom pobjedom skočila na 10. mjesto ljestvice sa 17 bodova, dok je Verona pretposljednja, 19. sa šest.

Na vrhu je Napoli sa 35 bodova, drugi Inter ima 33, a treći Juventus 31.

U zaostalom susretu 8. kola francuskog nogometnog prvenstva Amiens je na svom terenu svladao Lille sa 3-0 (2-0).

Domaće je ka pobjedi s dva gola poveo Manzala Tusumgama (36, 48), a konačni rezultat postavio je Konate (85).

Susret ovih suparnika trebao se igrati 30. rujna, ali je prekinut u 15. minuti jer se urušila tribina na kojoj su bili smješteni gostujući navijači kada su proslavljali vodeći pogodak svoje momčadi. Tom prilikom ozlijeđeno je 29 osoba, a utakmica je prekinuta.

Amiens je ovom pobjedom skočio na 12. mjesto sa 15 bodova, dok je Lille u zoni ispadanja, pretposljednji 19. sa 12 bodova. Iza njega je samo Metz s četiri boda.

Na vrhu je Paris SG sa 35 bodova, šest više od drugog Monaca.

U posljednjoj utakmici 12. kola španjolskog nogometnog prvenstva Eibar je na svom terenu deklasirao Betis sa 5-0 (2-0).

Strijelci su bili Enrich (6, 80), Escalante (30) i Charles (56-11m, 71).

Eibar je 17. na ljestvici sa 11 bodova, dok je Betis deveti sa 17. Na vrhu je Barcelona sa 34 boda, druga je Valencia sa 30.