Barcelona šesticom isprašila Gironu, Inter bolji od Beneventa

Barcelona - Girona
24.02.2018.
u 22:52

Nogometaši Barcelone pobijedili su u 25. kolu Primere na Nou Campu Gironu sa 6-1 i opet povećali svoje vodstvo na ljestvici.

Girona je sjajno počela utakmicu i postigla gol već u 2. minuti kad je Cristian Portu oduzeo loptu neopreznom Umtitiju i pogodio praznu mrežu.

Chelsea - Barcelona

To kao da je naljutilo igrače Barce koji su do poluvremena zabili četiri gola, a u drugom još dva. Trostruki strijelac bio je Luis Suarez (5, 44, 76), dvaput je pogodio Leo Messi (30, 36), a najljepši gol postigao je Phillipe Coutinho (66).

Ivan Rakitić je igrao do 78. minute.

Leganés i Las Palmas igrali su 0-0, a Alen Halilović je odigrao cijelu utakmicu za goste.

Barcelona vodi sa 65 bodova ispred Atletica (55) i Reala (51), dok je Girona deveta s 34 boda.

U utakmici 26. kola talijanske Serie A nogometaši Intera su na San Siru svladali posljednjeplasirani Benevento s 2-0 (0-0), ali su se prilično namučili kako bi došli do 14. ovosezonske prvenstvene pobjede.

Sve do 66. minute Benevento je prilično čvrsto držao bod u džepu, a imao čak i prilike za pogodak te jednu vrlo dvojbenu situaciju u 64. minuti, u kojoj je sudac Luca Pairetto propustio dosuditi kazneni udarac za gostujuću momčad, nakon što je Ranocchia srušio Cataldija.

Samo dvije minute poslije Inter je došao do vodstva pogotkom Milana Škriniara, koji je glavom poslao loptu u mrežu nakon ubačaja iz kuta. U 69. minuti Ranocchia je na ubačaj Cancela odlično reagirao i glavom u padu pogodio za konačnih 2-0.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić bio je u početnoj postavi Intera te igrao do 81. minute, kad ga je zamijenio Marcelo Brozović.

Bologna je na svom terenu svladala Genou s 2-0, a pogotke su postigli Destro (49) i Falletti (72).

U posljednjoj subotnjoj utakmici 28. kola engleskog nogometnog prvenstva Watford je pred svojim navijačima svladao Everton sa 1-0 (0-0).

Pogodak za devetu ovosezonsku pobjedu Watforda postigao je Deeney u 80. minuti. Watford je skočio na 10. mjesto ljestvice sa 33 boda i ima samo bod manje od Evertona koji je na devetom mjestu.

U derbiju začelja 24. kola Bundeslige Werder je u Bremenu svladao HSV Hamburg s 1-0 i pobjegao iz opasne zone.

Sjevernjački derbi odlučio je autogol Ricka van Drongelena četiri minute prije kraja.

Werder tako nakon dugo vremena nije više među zadnje tri ekipe, nalaze se na 14.poziciji s 26 bodova, dok je HSV ostao pretposljednji sa samo 17 bodova, tri više od "fenjeraša" Kölna.

U 27. kola francuske lige Toulouse i Monaco su odigrali 3-3.

Na vratima Monaca bio je hrvatski reprezentativni vratar Danijel Subašić, koji je čak triput vadio loptu iz svoje mreže, no za niti jedan gol nije krivac.

Monaco je vodio s 3-1 na 18 minuta prije kraja,ali ni to nije bilo dovoljno za pobjedu. Za Toulouse su pogađali Sangaré (24), Delort (78pen) i Y. Sanogo (87), dok su za Monaco strijelci bili Rony Lopes (8, 47) i Jovetić (72).