NEMAJU MJERE

Koronavirus 'zarazio' i glazbene platforme: napravili pjesme inspirirane koronom

Autori Vecernji.hr, Hina
21.03.2020.
u 15:56
Etablirani dominikanski pjevač Yonfrangel privukao je više od 4,5 milijuna pregleda na Youtubeu s pjesmom "Coronavirus" koju je objavio 9. veljače.
Pogledaj originalni članak

Koronavirus je inspirirao i mnogobrojne pjesme objavljene na video ili streaming platformama i to svih žanrova, s naslovima s više ili manje dobrog ukusa, s više ili manje obožavatelja.

Etablirani dominikanski pjevač Yonfrangel privukao je više od 4,5 milijuna pregleda na Youtubeu s pjesmom "Coronavirus" koju je objavio 9. veljače. 

Pjevač pjesmu započinje kašljući ispružen na ležaljki hitne pomoći i potom na španjolskom zapjeva "Pazite, stiže koronavirus".

Za razliku od te pjesme koja je snimljena s popriličnim proračunom, pjesma "Sega Coronavirus" snimljena je sa skromnim sredstvima na otoku Reunion. 

Foto: Nova TV
Foto: Nova TV
Foto: Nova TV
Foto: Nova TV
Foto: Nova TV
Foto: Nova TV
Foto: Nova TV
Foto: Nova TV
Foto: Nova TV

Plesač JF Aubin pleše u kariranoj košulji ili sjedi na bolničkom krevetu sa zaštitnom maskom na licu. Riječi pjesme upozorenje su slušateljima. "Mali virus koji se jedva može vidjeti upravo nas uznemirava. Jedan običan dodir, običan kašalj, može ubiti. Koronavirus je stigao, treba se zaštititi".

Streaming platforme su preplavljene. Objavljene su samostalne pjesme kao što su "La cumbia del coronavirus", "Mister Cumbia" ili playliste s djelima poznatih umjetnika inspiriranih pandemijom kao što su "Temperature" (Temperatura) Sean Paula, "Hot N cold" (Vruć i hladan) Katy Perry i "Don't Panic" (Ne paničarite) Coldplaya.

Većina pjesama, gotovo bezbrojnih, djelo je nepoznatih autora, ne nužno umjetnika i ne prolazi dobro kod publike, rekao je Bertrand Dicale, novinar koji prati glazbu.

No internet im omogućuje da brzo dopru do publike. "Te skladbe kreirane kod kuće vidljive su svima."

Dicale je istaknuo da se to već puno puta događalo kroz povijest kada bi se dogodilo nešto značajno.

Važnost prevencije

Karcinom gušterače jedno je od najzloćudnijih oboljenja probavnog trakta, no zašto mu se ne posvećuje dovoljno pozornosti?

Specijalna bolnica Radiochirurgia Zagreb i „Rechts der Isar“, sveučilišna bolnica Tehničkog sveučilišta u Münchenu – jednog od najboljih fakulteta u Njemačkoj, potpisali su Ugovor o suradnji, što donosi novu eru u liječenju tumora te predstavlja suradnju koja se odnosi na korištenje naprednih tehnologija i vrhunske kirurgije u borbi protiv tumora, kao i dijeljenje znanja o najmodernijim medicinskim rješenjima za kirurško, radiokirurško i hibridno liječenje bolesti.

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.