Idući tjedan na Hrvatskoj televiziji ne propustite tri večeri glazbenog spektakla Dora 2026 - dvije polufinalne večeri koje su na rasporedu 12. i 13. veljače i završnu večer koja je na rasporedu u nedjelju 15. veljače.
O najboljima u polufinalnim večerima odlučit će isključivo gledatelji televotingom (sms porukama i pozivima), a u finalu će o najboljoj pjesmi odlučiti podjednako glasovi ocjenjivačkih sudova (žirija) i glasovi gledatelja. Hrvatsku pjesmu predstavnicu za Eurosong i ove će godine birati četiri hrvatska žirija iz HRT- ovih centara: Zagreb, Osijek, Rijeka i Split, ali i četiri međunarodna žirija iz zemalja sudionica Eurovision Song Contesta: San Marino, Ujedinjeno Kraljevstvo, Norveška i Luksemburg.
Svaki ocjenjivački sud imat će tri člana, a činit će ih glazbeni profesionalci, skladatelji, glazbeni kritičari, producenti.
Velika završnica Dore 2025. je u nedjelju 15. veljače, a možete ju pratiti u 20.15h u izravnome prijenosu na Prvome programu Hrvatske televizije (HRT-HTV1) i na Drugom programu Hrvatskoga radija (HRT-HR2), na multimedijskoj usluzi HRTi te putem HRT-ova Youtube kanala.
VEZANI ČLANCI
Dorin spektakl ne propustite i na HRT- ovim društvenim mrežama koje donose mnoge zanimljivosti, vrijedne i ekskluzivne informacije, a koje gledatelji neće moći vidjeti na malim ekranima. Primjerice atmosferu iza pozornice, prve izjave izvođača nakon nastupa, pobjedničku press konferenciju i još puno toga. Zato vas pozivamo da pratite HRT- ove društvene mreže: službenu web stranicu Dore hrt.hr , Facebook stranicu Dora HRT , Instagram stranicu dora.hrt i YouTube kanal Dora Dora HRT .
Voditelji Dore 2026. su Barbara Kolar i Duško Ćurlić te Iva Šulentić i Ivan Vukušić. Producent projekta: Denis Škorput, redatelj: Mario Vidosavljević, dizajner svjetla Marko Foretić, scenarist Alen Đurica, scenograf Igor Juras, kostimografkinja Lena Andrijević Beroš. Urednik projekta: Tomislav Štengl, producentice: Dunja Sablić Antičević i Magdalena Bugarin, urednica: Maja Tokić.
znači, otišlo sve u mp3, drugi nameću svoju volju i na ovom području. možemo očekivati novu perverziju ....