Službenici Policijske postaje Zaprešić su, u srijedu, 4. ožujka, u jutarnjim satima u mjestu Poljanica Bistranska u Bistranskoj ulici, na zahtjev odgojno obrazovne ustanove proveli preventivni nadzor autobusa zagrebačkih registarskih oznaka koji je trebao voziti djecu na izlet, priopćili su danas iz Policijske uprave zagrebačka. Autobus je u vlasništvu fizičke osobe, odnosno obrtnika, dodali su, kojim je upravljao 69-godišnji vozač.
Tijekom preventivnog nadzora autobusa policijski su službenici utvrdili kako je autobusu istekla važeća prometna dozvola za više od 15 dana, odnosno početkom veljače 2026. godine, ali i da autobus ne posjeduje važeću policu obaveznog osiguranja u prometu. Zbog navedenog, onemogućen je prijevoz djece te je autobus isključen iz prometa i privremeno mu oduzete registarske pločice, priopćili su iz PU zagrebačka.
Zbog prekršaja dvaju Zakona protiv vozača autobusa te obrtnika, odnosno vlasnika autobusa, u Policijskoj postaji Zaprešić podnijeta su izvješća o počinjenim prekršajima, izvijestili su iz PU zagrebačka. Kako bi učenici otišli sigurno na planirani izlet, organiziran je prijevoz drugim autobusom.