uz novčanu kaznu

Sedmorica optuženika iz akcije Exotic priznala krivnju, među njima i proslavljeni srpski kuhar

Foto: Sandra Simunovic/PIXSELL
Dejan Markus
Foto: Marko Prpic/PIXSELL
Zagreb: Dovođenje osumnjičenika u USKOK u sklopu velike kriminalističke akcije
Foto: Marko Prpic/PIXSELL
Zagreb: Zgrada USKOK-a u Vlaškoj
Foto: Boris Scitar/Vecernji list/PIXSELL
DORH i USKOK
20.11.2020.
u 07:00
Svima se u izrečene kazne računa vrijeme provedeno u istražnom zatvoru, a sud je odredio da će im se novčane kazne, ako ih ne plate u roku šest  mjeseci od pravomoćnosti presude, naplatiti prisilno.
Pogledaj originalni članak

Sedmorica od 12-ice optuženika iz akcije Exotic u kojem je USKOK skupinu predvođenu Stjepanom Plaščarom optužio da su se udružili radi krijumčarenja i preprodaje veće količine kokaina i amfetamina koje su nabavljali u Nizozemskoj, skladištili u Srbiji, a preprodavali po Hrvatskoj i Sloveniji, priznali su krivnju te su se nagodili s USKOK-om. Ukupno su osuđeni na 17 godina i osam mjeseci zatvora, a zajedno moraju platiti i 365.000 kuna novčanih kazni.

Slaven Berišić osuđen je na dvije godine i četiri mjeseca zatvora, a mora platiti i novčanu kaznu od 67.500 kuna. Željko Belanić osuđen je na tri godine zatvora i plaćanje novčane kazne od 40.000 kuna. Na jedinstvenu kaznu od dvije godine i četiri mjeseca zatvora te plaćanje novčane kazne od 60.000 kuna osuđen je Darko Stubičar, dok je Josip Kočiš osuđen na dvije godine zatvora, a David Berišić na dvije godine i dva mjeseca te plaćanje novčane kazne od 67.500 kuna.

Denis Žižek osuđen je na djelomičnu uvjetnu kaznu od dvije godine i 11 mjeseci zatvora, od čega godinu dana mora provesti iza rešetaka, dok mu se ostatak pretvara u uvjetnu kaznu uz rok kušnje od pet godina. I on mora platiti novčanu kaznu od 70.000 kuna. Tilen Božo Halozar također je osuđen na djelomičnu uvjetnu kaznu od dvije godine i 11 mjeseci zatvora. I on mora iza rešetaka provesti godinu dana, a ostatak kazne mu se mijenja uvjetnom uz rok kušnje od tri godine. On mora platiti novčanu kaznu od 60.000 kuna.

Svima se u izrečene kazne računa vrijeme provedeno u istražnom zatvoru, a sud je odredio da će im se novčane kazne, ako ih ne plate u roku šest  mjeseci od pravomoćnosti presude, naplatiti prisilno.

U odnosu na preostale optuženike koji nisu priznali krivnju, a riječ je o Plaščaru, Dževadu Nesimiju, Mariju Kraljiću Mariju Šafraniću i Stipi Mađeriću, vodit će se zaseban postupak. Dio te skupine  je i  Dejan Markus (na fotografiji), Beograđanin sa zagrebačkom adresom koji se  proslavio u srbijanskoj kulinarskoj emisiji "Kuhati sa srcem", a u Zagrebu je pokrenuo nekoliko ugostiteljskih projekata te je imao i vinoteku. On je uhićen u Sloveniji, a za to se doznalo, nakon što je njegova sestra prijavila nestanak.  

ZAKONSKA OBVEZA

Liječnici prisiljeni ljude prijavljivati policiji: 'Pridržavat ćemo se toga, nema razloga da se zbog toga ljute na nas'

Za privremenu nesposobnost do 6 mjeseci samo upozorenje, a ako je razdoblje nesposobnosti dulje, liječnik je dužan javiti to policiji. Obaveza je to svakog liječnika koji je obavio pregled ili liječio vozača, kao i njegova izabranog odnosno obiteljskog liječnika, a propisuje je Pravilnik o zdravstvenim pregledima vozača i kandidata za vozače koji stupa na snagu sljedeći tjedan.

Praktično rješenje

Jednu grešku s novcem radi većina građana: Stručnjak za financije ima top savjet kako je uspješno izbjeći

Rano počnite planirati mirovinu, pametno birajte investicije i budite dosljedni u svojim financijskim odlukama kako biste uživali u financijski stabilnijoj budućnosti, poručuju financijski stručnjaci i savjetuju početi sa štednjom već od prvog zaposlenja. Međutim, kako početi investirati i planirati mirovinu kada nam se teško uopće zamisliti u budućnosti, pogotovo ako smo tek u dvadesetima?

Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.