IMAJU 2.500 KUBIKA OTPADA

Posjetili smo NE Krško: Objasnili su nam kako će skladištiti radioaktivni otpad u Hrvatskoj

Foto: Boris Scitar/Vecernji list/PIXSELL
Posjetili smo NE Krško: Objasnili su nam kako će skladištiti radioaktivni otpad u Hrvatskoj
25.11.2022.
u 11:51
U skladište u Čerkezovcu otpad bi se trebao premjestiti do kraja 2025. godine, ondje može ostati do 2050., ali tražit će se paralelno i lokacija za odlagalište

Ne brinite, veća vam je doza zračenja ako odletite avionom u Ameriku od one koju bi tijelo primilo da godinu dana stojite na našoj ogradi – govore nam u Nuklearnoj elektrani Krško, Jedrskoj elektrani, ako ćemo pošteno, jer po pola je ona u vlasništvu HEP-a i GEN-a, Hrvata i Slovenaca. Posjetili smo je jučer jer htjeli su ondje pojasniti što će i kamo će s radioaktivnim otpadom koji skladište posljednjih 40 godina i za koji više nemaju mjesta, a usput su nas proveli i čitavim kompleksom.

Države se obvezale

Ovaj sadržaj je dostupan samo za Premium korisnike Večernjeg lista.

Pretplatite se na sadržaj s potpisom.



Komentari 2

EX
expiralitozo
09:43 26.11.2022.

Koliko se sjećam nuklearna deponija bi trebala biti na Kordunu, točnije na Petrovoj gori kod Karlovca..

KR
KrešimirToromanović
00:57 26.11.2022.

Rusi vec imaju tehnologiju da iz tako preradjenog otpada mogu dobijati energiju.