U četvrtak navečer u baru u bečkoj četvrti Ottakring ispaljeni su pucnji. Napadač i još jedna osoba su u bijegu. Prema prvim izvješćima kako javlja Kronen Zeitung, pucnjava se navodno dogodila u turskom restoranu. Navodno su upucana dvije osobe čečenske nacionalnosti. Jedna osoba je teško ozlijeđena, a druga je ubijena nakon što je pogođena u trbuh.
Sunarodnjaci žrtava izvijestili su da bi napadač mogao biti srpski državljanin. Istražitelji su pak naveli da je vjerojatno austrijski državljanin s migrantskom pozadinom.
Navodno je prije napada izbila svađa. Jedna je osoba izvadila vatreno oružje i ispalila nekoliko hitaca na dvojicu muškaraca. Motiv je zasad nepoznat, a istragu je preuzeo Ured kriminalističke policije.
Iz predostrožnosti, područje oko restorana je ograđeno. Velika potraga pokrenuta je u nekoliko bečkih okruga.
Dani srpske kulture i u Becu?