Kolumna

Nakon 25 godina otkako je mirna reintegracija uspješno završena, što imamo danas?

Foto: Davor Javorovic/PIXSELL
Nakon 25 godina otkako je mirna reintegracija uspješno završena, što imamo danas?
16.01.2023.
u 13:38
Oni koji kažu da žale što istok Hrvatske 1995. nije vojno oslobođen, ne razmišljaju da je u tom slučaju moglo biti puno više žrtava i s naše strane. Dobiti rat do kraja bez ijedne ljudske žrtve, to je neprocjenjivo

Kad čujem ili pročitam da neki žale što i istok Hrvatske nije vojno oslobođen 1995., odmah me zaboli glava i prođu mi trnci tijelom od neugode. Jer ljudi koji takvo što pričaju i plaču za takvim scenarijem, pojma nemaju što govore, osim što lupetaju bez ikakve odgovornosti. Kao i u nizu drugih slučajeva.

Ti ljudi ne razmišljaju da je u slučaju vojnog oslobađanja istoka zemlje moglo biti daleko više žrtava i s naše strane nego u Oluji, ne samo s protivničke, i da bi bilo i daleko više razaranja. Rat na kraju do kraja dobiti bez ispaljenog metka, bez ijedne ljudske žrtve, to je neprocjenjivo! Mnogi nisu vjerovali da će proces mirne reintegracije hrvatskog Podunavlja uspjeti. A na kraju je uspio, i ljudi su se naši vratili, kuće su obnovljene.

Ovaj sadržaj je dostupan samo za Premium korisnike Večernjeg lista.

Pretplatite se na sadržaj s potpisom.



Komentari 7

HI
Hrvat iz Prigorja
14:04 16.01.2023.

Ako nežele učiti po hrvatskom programu, ne priznati te diplome za dalnje škovovanje ili za posao u Hrvatskoj, ukinuti dvojno državljanstvi, za sve koji rade u držanvnoj službi, vojsci ili policiji

SI
siny
17:08 16.01.2023.

Ima jedan grad oduvijek mi drag, Ima jedan hrast Slavonski, Ima jedan grad svakom srcu drag, Ima jedan div HRVATSKI..

DU
Deleted user
19:54 16.01.2023.

imamo mirnu dezintegraciju Hrvatske.