NJEMAČKI TRUMP

Može li ovaj čovjek spasiti Europu? On bi poslao jasnu poruku Putinu

Foto: LISI NIESNER/REUTERS
Može li ovaj čovjek spasiti Europu? On bi poslao jasnu poruku Putinu
05.01.2025.
u 18:46
On bi poslao jasnu poruku Putinu: Ako ratni teror protiv civilnog stanovništva ne prestane u roku od 24 sata, ograničenja dometa isporučenog oružja bit će ukinuta. Akoni to nije dovoljno, Njemačka će isporučiti krstareće rakete Taurus

Friedrich Merz, 69-godišnji kancelarski kandidat demokršćanske koalicije CDU/CSU za prijevremene njemačke parlamentarne izbore, nije zabrinut rezultatima anketa u kojima mu lagano pada popularnost po pitanju izbora novog njemačkog kancelara. Njemu je, izjavljuje, važniji blagi, ali stalni rast popularnosti njegove demokršćanske koalicije čiji je potencijal, po njegovu mišljenju, bliži 40 nego 30 posto. Demokršćani su, kako je nedavno izjavio, uglavnom zadržali osnovnu biračku bazu. Sada, po Mertzovu mišljenu, moraju izaći iz te temeljne glasačke baze i pokušati privući neodlučne i vratiti stare birače koji su otišli AfD-u.

Ovaj sadržaj je dostupan samo za Premium korisnike Večernjeg lista.

Pretplatite se na sadržaj s potpisom.



Komentari 94

EL
Elias
18:06 05.01.2025.

Njemačka nije u problemu zbog rata u Ukrajini nego zbog ljevi zelene politike te ljude treba pod hitno maknuti i proglasiti opasnim za čovječanstvo

DU
Deleted user
18:44 05.01.2025.

Njemačka mora na adštelglaiz na određeno vrijeme, koliko dugo nitko nezna. Sami to nisu izabrali već bili prisiljeni, postali su u kombinaciji s Rusima prejaki, to se moralo slomit, ne pitajući za cijenu, a cijenu plaćamo svi. A Merz je opsjednut da postane kancelar, bepita za cijenu, a to nikako neće biti dobro za nikoga.

GO
Gof33
18:49 05.01.2025.

Blackrockov nekadašnji manager i ratni huškač. Što on misli da će Taurusima pobjediti Putina i Ruse, a dali on zna što je Sarmat? Što ako mu Sarmat doleti na Njemačku? Dali će ovaj lik biti na prvoj liniji bojišnice ili će čekati razvoj situacije u bunkeru?