Kolumna

Ljevica nema lidera koji bi ljude koji su joj skloni izvukao na birališta

Foto
Ljevica nema lidera koji bi ljude koji su joj skloni izvukao na birališta
23.06.2023.
u 11:04
Plenković više ne može računati na glasove desnog biračkog tijela, no zbog usitnjenosti desne scene dio glasova vjerojatno će se opet vratiti HDZ-u

Od najiščekivanije odluke na hrvatskoj političkoj sceni dijeli nas, navodno, samo nekoliko dana. Stranka Možemo! do kraja bi lipnja trebala odlučiti o izbornom savezu sa SDP-om i taj se savez zasad čini jedinom opcijom koja bi mogla ozbiljno zaprijetiti HDZ-u. Međutim, ne znači da je to samo po sebi dovoljno za izborni trijumf ljevice.

Jasno je da će HDZ i na ovim izborima imati punu potporu biračke mašinerije koju uz vlast čvrsto drže osobni interesi. Što se tiče dodatnih, svjetonazorski uvjetovanih glasova, HDZ s pozicije u koju ga je stavio Andrej Plenković više ne može računati na glasove desnog biračkog tijela. No to tijelo u najboljem slučaju može "dobaciti" do potpore od 20-ak posto, pri čemu će se dio ovih glasova zbog usitnjenosti desne scene vjerojatno opet vratiti HDZ-u.

Ovaj sadržaj je dostupan samo za Premium korisnike Večernjeg lista.

Pretplatite se na sadržaj s potpisom.



Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.