'Tražimo da slučaj bude istražen'

HND osudio provalu u zagrebačko dopisništvo Novog lista

Foto: Patrik Macek/PIXSELL
HND osudio provalu u zagrebačko dopisništvo Novog lista
04.03.2015.
u 14:40
- Osuđujemo ovaj čin bez obzira na motive provalnika, te tražimo da slučaj bude detaljno i žurno istražen- navode u priopćenju.
Pogledaj originalni članak

Hrvatsko novinarsko društvo (HND) osudilo je provalu u zagrebačko dopisništvo Novog lista.

- Hrvatsko novinarsko društvo zabrinuto je zbog provale u zagrebačko dopisništvo Novog lista što smatra izravnim napadom na ovu medijsku kuću. Osuđujemo ovaj čin bez obzira na motive provalnika, te tražimo da slučaj bude detaljno i žurno istražen- navode u priopćenju kojeg potpisuje potpredsjednica HND-a Ana Raić-Knežević (na slici).

Na kraju ističu da je ''svako ugrožavanje integriteta medija napad na medijske slobode'' te pozivaju ''sve kolege da ne popuštaju pred pritiscima i da svoj posao nastave obavljati profesionalno''.

>> Provalili u zagrebačko dopisništvo Novog lista

'NEUTEMELJENO I NEISTINITO'

Thompson pisao Reutersu, AP-u, AFP-u i veleposlanstvima Amerike, V. Britanije i Francuske: 'Duboko uvredljiva tvrdnja...'

„Tvrdnja da sam nacist neutemeljena je, neistinita i duboko uvredljiva tvrdnja kojom se nanosi šteta mojem ugledu, časti i dostojanstvu. Napominjem da nikada nisam niti ću podržavati bilo koju ideologiju, ijedan režim, vlast i/ili bilo koji način upravljanja državom koji je proganjao ili proganja ljude na temelju njihove nacionalne, vjerske, rasne i/ili političke pripadnosti te koji promiče mržnju, nasilje i/ili diskriminaciju po bilo kojoj od navedenih osnova, naglasio je pjevač u priopćenju.

Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 2

ST
Stjef
18:06 04.03.2015.

To je Elizabeta Gojan tražila nešto za čalabrcnuti...

Avatar matalan
matalan
16:44 04.03.2015.

to je loše, divljanje desnice počinje, varijanta putinizma na vasin način