INTERVJU S Bornom Bebekom

Družio se s Rajivom Gandhijem, bio zaljubljen u Benazir Bhutto, a danas mačuje sa suprugom Ursule von der Leyen

Foto: Sandra Simunovic/PIXSELL
Družio se s Rajivom Gandhijem, bio zaljubljen u Benazir Bhutto, a danas mačuje sa suprugom Ursule von der Leyen
21.05.2023.
u 15:00
Pustolov i bivši profesor s Ekonomskog fakulteta u Zagrebu prisjeća se putovanja još od malih nogu: kao dječak s ocem hidrologom putovao je po Etiopiji, Libiji, Iranu, a kasnije sa Željkom Malnarom na konjima, devama i jedrenjacima obišao Istok

Rijetki su ljudi poput Borne Bebeka. S jedne strane intelektualac koji je znanstvenu karijeru proveo kao profesor na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu. S druge strane pustolov i putolovac, opčinjen Istokom, prije svega Indijom. Stoga nije čudno da su ga njegovi studenti bili prozvali Indianom Jonesom (iako je u mlađim danima više vukao na Roberta Redforda nego Harrisona Forda). Već je neko vrijeme u mirovini, živi na zagrebačkom Griču, no nipošto ga nije napustio istraživački i pustolovni duh, što otkriva u ovom životnom intervjuu.

Već ste neko vrijeme u mirovini, više ne predajete na Ekonomskom fakultetu. Nedostaju li vam studenti?

Ovaj sadržaj je dostupan samo za Premium korisnike Večernjeg lista.

Pretplatite se na sadržaj s potpisom.



Komentari 2

DU
Deleted user
19:03 21.05.2023.

...i ja sam imao sličnu sudbinu. Nisam bio zaljubljen u Benazir Bhutto, ali jesam u monegašku princezu, ali nama obadvojici želje su se izjalovile.

JO
JovanC
17:09 21.05.2023.

Ponosno se sjeca zlocinca tita. Bravo, tako cemo naprijed.