Kolumna

Branitelje nazivaju zabraniteljima, a sami bi proganjali i zabranjivali

Foto: Sime Zelic/PIXSELL
Branitelje nazivaju zabraniteljima, a sami bi proganjali i zabranjivali
28.08.2025.
u 07:13
No, ima li većih licemjera od onih koji ustaju protiv branitelja koje nazivaju "zabraniteljima", a cijela godina je obilježena njihovim histeričnim vapajima za zabranama

Nakon skandala u Benkovcu posve je jasno – Republika Hrvatska više ne postoji! Naslov je to s jednog od najčitanijih portala, iz usta povjesničara notornog po izjavi: "Ja danas kad čujem Lijepu našu, ja volim da Hrvatska izgubi, meni Hrvatska ništa ne predstavlja." Naravno – jedva dočekao! Otprilike kao Vrhovni Zapovjednik kad je izjavio da je u roku od pet minuta izgubio simpatije za Izrael. Naravno, to samo znači da ih – nije ni imao.

Histerija je nakon "incidenta" preplavila Hrvatsku poput cunamija. Lijevi politički spektar očito se potpuno pogubio nakon Thompsonovog ljeta. Umjesto da poslušaju savjet Vrhovnog zapovjednika, koji im je mudro poručio da bi neke stvari trebali naučiti ignorirati, oni i dalje doživljavaju javne epileptičke napade svaki put kad se spomene Thompsonovo ime.

Ovaj sadržaj je dostupan samo za Premium korisnike Večernjeg lista.

Pretplatite se na sadržaj s potpisom.

Marijana Rudan

Smatrali su nas teroristima: Film o političkom progonu Hrvata u Australiji 70-ih kandidat je za Oscara

Tijekom pandemijskog lockdowna Marijani Rudan je prišla mlada glumica Kat Dominis i podijelila s njom ideju za kratki film inspiriran stvarnim iskustvima hrvatskih migranata u Australiji 70-ih godina. Iz tog početnog koncepta razvila se snažna autorska suradnja: dvije žene, dvije perspektive, jedna priča koja je dugo čekala da bude ispričana. Rezultat je “Unspoken” (“Neizrečeno”) – umjetnički dojmljiv, emotivno pulsirajući film koji spaja dokumentarističku istinu i obiteljsku dramu. Nastao iz skromnog budžeta, ali neizmjerne strasti, film je ubrzo osvojio svijet.



Komentari 58

JU
Jure1991
09:49 28.08.2025.

Hrvatska se nakon dugog sna budi. Hrvatski branitelji više ne mogu gledati ovu jugoslavenizaciju, koju provode uglavnom mediji. Podrška.

JU
Juriica
07:34 28.08.2025.

Bravo za članak!

EJ
ejStef
07:35 28.08.2025.

Ma za te lijeve oduvijek je vrijedilo rugala se sova sjenici... No imaju medije, politiku, dobro su financirani od strane poreznih obveznika, pa se njihov narativ nameće društvu kao jedini ispravan. To je komunizam ili nacizam, isto ono što spočitavaju drugima... No to je tako, licemjerje na maksimumu.