Prije sedam dana, HDZ je na sjednici Predsjedništva stranke podržao dvije kandidature. Onu Dragana Primorca za predsjednika Republike na predsjedničkim izborima koji se očekuju krajem godine. I onu, koja je u vijestima ostala nekako u sjeni ove prve: kandidaturu Dubravke Šuice za novi mandat hrvatske predstavnice u vrhu Europske komisije. O Primorcu u nekoj drugoj kolumni, ali o Šuici, kao što je u ovom pogledu iz “briselskog bunkera” već napisano, možemo samo ponoviti da je to – suboptimalno rješenje. Možda postoje građani Hrvatske koji iskreno i duboko smatraju da je Šuica pokazala znanje i vještinu, da se snašla i nešto konkretno doprinijela Europi i Hrvatskoj na mjestu potpredsjednice Europske komisije za demokraciju i demografiju u proteklih pet godina. Možda postoji, ali osobno još takvog građanina ili građanku nisam susreo, premda se trudim.
Bartulica je u pravu kad kaže da je prvi mandat Šuice u Komisiji bio – u ništa
Ovaj sadržaj je dostupan samo za Premium korisnike Večernjeg lista.
Pretplatite se na sadržaj s potpisom.
U petak istječe Zelenskijev ultimatum Bjelorusiji dok bjeloruska oporba tvrdi da se Minsk priprema za rat
A prije isteka ultimatuma bjeloruska oporba u egzilu predstavila je Zelenskom dokument u kojem su navedeni znakovi koji sugeriraju da Lukašenko možda priprema svoju zemlju za rat.
Trump izgubio rat protiv algi
Parkovna uprava je u ponedjeljak izjavila da je parkovna policija uhitila pet osoba i izdala pet prekršaja zbog navodnog vandalizma.
Rekonstrukcija bijega iz SAD-a na Korčulu: 'Ja sam mama medvjedica. Štitim svoju djecu od smaka svijeta'
Prijateljima je govorila da ide u Minnesotu. Nekoliko dana kasnije FBI je pratio tragove od Amsterdama do juga Hrvatske – Blata i Dubrovnika
Antifašizam nije prepreka hrvatskom identitetu, on je jedan od njegovih temelja
Revizionizam ne dolazi uvijek otvorenim veličanjem ustaštva.
Globalni sektor zabave i medija donosit će 4,2 bilijuna dolara 2030.
Zarada od kinoprihoda globalno će se približiti vrhuncima prije pandemije 2020., dok online klađenje i kockanje već sada donose više od kina, tvrde iz PwC-a
Nebitno, Hrvati su je nadmoćno i superiorno izabrali na novi mandat, u kojem će štititi Hrvate i učiniti od naše države megasilu!