Završilo Svjetsko prvenstvo u ribolovu za klubove, domaćini 15.

22.07.2019.
u 18:02
Hrvatsku su predstavljali članovi Športsko-ribolovnog društva Klen

Ekipa Team Bosna i Hercegovina pobijedila je na 39. Svjetskom prvenstvu u sportskom ribolovu za klubove, održanom u Međimurskoj županiji. U lovu ribe udicom na plovak na stazi u Prelogu, u kanal prema HE Dubrava, natjecalo se 30 klubova.

Drugo mjesto osvojio je klub Drennan Barnsley Blacks iz Engleske, a treće Stara Zagora iz Bugarske.

Hrvatsku su predstavljali članovi Športsko-ribolovnog društva Klen iz Svete Marije Igor Mihalac, Dragutin Peter, Mihael Pongrac, Darko Kolarić, Stjepan Pongrac, Tomislav Klarić i Dominik Peter, koji su osvojili 15. mjesto.

Organizatori prvenstva bili su Savez sportskih ribolovnih društava Međimurske županije i Hrvatskog športskog-ribolovnog saveza, uz pomoć Grada Preloga i Međimurske županije. Ribolovce je oduševila kvaliteta ribolovnih površina u Međimurju.