PRIJATELJSKA UTAKMICA

Sušić krenuo pobjedom na klupi BiH

03.03.2010.
u 21:14
U Sarajevu su nogometaši Bosne i Hercegovine odigrali prijateljsku utakmicu s Ganom, te su pobijedili 2:1 pogocima Vedada Ibiševića i Miralema Pjanića.

Bila je to premijera legendarnog bosanskog-hercegovačkog nogometaša Safeta Sušića na izborničkoj klupi reprezentacije, gdje je naslijedio Miroslava Blaževića.

Iako su igrali bez najboljeg igrača Michaela Essiena, ganski nogometaši su zagorčal život Sušića na samom početku, kada je sjajnim udarcem s dvadesetak metara Sulley Muntari pogodio mrežu. No, domaća je momčad naplatila bolju igru do kraja, te su pogocima Ibiševića u 40. i Pjanića u 65. minuti okrenuli rezultat.

Malta će biti suparnik Hrvatskoj u kvalifikacijama za EP 2012. godine, a da mogu biti neugodni pokazali su u ogledu protiv Finske. Kao domaćin je Malta vodila pogotkom Mifsuda (17. minuta), sve do 66. minute. Tada je jedanaesterac realizirao Eremenko, a samo četiri minute kasnije je konačnih 2:1 postavio Vuorinen.