Rukometašice Podravke Vegete izborile Ligu prvakinja

09. 09. 2018. u 20:43 2
Kod Podravke Vegete najefikasnija je bila Ruskinja Natalija Čigirinova sa sedam golova

Rukometašice Podravke Vegete plasirale su se u Ligu prvakinja nakon što su u nedjelju u finalu kvalifikacija u svojoj dvorani u Koprivnici svladale rumunjsku Craiovu sa 22-21 (12-14), a pobjednički gol zabila je 19-godišnja Korina Karlovčan 15 sekundi prije kraja susreta.

PROMO RK Podravka Vegeta na putu do Lige prvakinja uz himnu Zaprešić Boysa „Dok srce kuca, Podravka“

Većim dijelom susreta rumunjska Craiova bila je u vodstvu, u prvom poluvremenu u nekoliko navrata imala je četiri gola prednosti, a na odmor je otišla sa dva gola viška.

No, u drugom poluvremenu Koprivničanke, koje vodi proslavljeni hrvatski rukomataš Zlatko Saračević, zaigrale su puno bolje u obrani i u 37. minuti stigle su do poravnanja (15-15). Nakon toga igralo se gol za gol, i tako sve do 51. minute kada je rezultat bio 21-21. U posljednjih devet minuta utakmice rezultat se nije mijenjao, ali sve do 15 sekundi prije kraja, kada je Korina Karlovčan zabila svoj jedini, a ujedno i pobjednički pogodak.

Rukomet Tvrtka Podravka ulaže puno više novca u svoj ženski klub

Kod Podravke Vegete najefikasnija je bila Ruskinja Natalija Čigirinova sa sedam golova, a Ana Turk postigla je četiri, dok je u redovima Craiove Jelena Trifunović postigla šest, a Florina Zamfir četiri pogotka.

PREVENTIVA
Liječnik savjetuje: U ovim situacijama je potrebno tražiti drugo mišljenje stručnjaka