Osijek nije iznenadio, Rijeka je unatoč nešto komotnijoj igri slavila u Gradskom vrtu 3:1 (1:0). Bijelo-plavi su odlično parirali gostima. Iznenađujuće dobro s obzirom da statistički imaju najgori napad i najgoru obranu HNL-a.
I nakon pogotka novopečenog reprezentativca BiH Zorana Kvržića, do ovog ljeta igrača Osijeka koji je bio strijelac u posljednjoj pobjedi bijelo-plavih protiv Rijeke u Gradskom vrtu još prije dvije godine, nije uslijedio raspad sistema. Igralo se, čak je Osijek i zabio prvi puta nakon dva mjeseca i sedam utakmica!? Kvržiću je, inače, to bio već drugi pogodak u drugoj utakmici protiv dojučerašnjeg kluba.
Kada je Kramarić zabio za 2:0 činilo se da je utakmica zaključena, a onda... Već u idućem napadu Novaković je postigao pogodak nade i Osijek je krenuo po izjednačenje. Nada im je trajala desetak minuta, Močinić nije dozvolio veliko iznenađenje.
- Odrađeno – kratko je komentirao nakon utakmice trener Rijeke Matjaž Kek. - Igrali smo čiste glave, teških nogu, nije bilo lako. Teška utakmica, uvijek je tako poslije europske utakmice kada dobiješ ekipu koja želi nešto pokazati i dokazati. Ali mi smo ovu utakmicu već zaboravili, slijedi nam Ludbreg u Kupu i to je za nas najbitnija utakmica u ovom periodu – dodao je trener Rijeke.
Ivica Kulešević, već treći trener Osijeka ove sezone, imao je neuspješnu premijeru u HNL-u.
- Individualna kvaliteta je presudila. Dobro smo stajali na terenu, nažalost nismo uspjeli to i materijalizirati. Nismo iskoristili prilike koje smo imali, a to protiv Rijeke koju ima mega momčad ne može biti dovoljno – zaključio je Kulešević.
Rijeka je pobjedom nastavila lov za Hajdukom i Dinamom. Nakon 14. kola Kekova momčad ima bod manje za vodećim dvojcem. Osijek je posljednji sa sedam bodova.
Rijeka slavodobitno kroz Gradski vrt; Kek: Odrađeno!
FOTO Brojne kolege i prijatelji emotivno se oprostili od glumca Damira Šabana, legendarnog Mazala
FOTO 10 bazena, 270 ljudi svaki dan na gradilištu radi punom parom: Spektakularne hrvatske terme pred otvorenjem
Tijekom radnog tjedna planirane su posebno povoljne ponude za škole, umirovljenike, branitelje i sportske klubove
Lokalci ih ljubomorno čuvaju, a kad ih vidite znat ćete i zašto: Ovo su najljepše hrvatske uvale
Otvorili ste bocu, ali ne morate je popiti do kraja: Ovo rješenje čuva vino tjednima svježim
Superbakterije sve su veća prijetnja, a hrvatski znanstvenici nude novo rješenje