Novo slavlje

Rijekina 'petarda' slovenskom Rudaru, predstavljen Rumunj Matei

02.02.2016.
u 19:28
Riječani su već do 32. minute imali tri pogotka prednosti, a glavni protagonisti bili su dvostruki strijelac Balaj i novopridošli Gavranović. U nastavku su mrežu još zatresli Kajević i Rebernik.

Rijeka je uvjerljivo slavila u drugoj pripremnoj utakmici pred domaćom publikom. Momčad Matjaža Keka podarila je petardu (5:0) pretposljednjoj momčadi slovenske lige, Rudaru iz Velenja.

Riječani su već do 32. minute imali tri pogotka prednosti, a glavni protagonisti bili su dvostruki strijelac Balaj i novopridošli Gavranović. U nastavku su mrežu još zatresli Kajević i Rebernik.

Domaći su bili iznimno raspoloženi pred 1000 gledatelja, a pobjeda je čak mogla biti i uvjerljivija.

Na poluvremenu je riječkim navijačima predstavljen ofenzivni veznjak Florentin Matei, 22-godišnji rumunjski igrač koji je stigao iz ukrajinskog prvoligaša Volyn Lutska. Potpisao je ugovor na tri i pol godine.

RIJEKA - RUDAR 5:0

Stadion HNK Rijeka. Gledatelja: 1000. Sudac: Marko Linić. Strijelci: 1:0 Balaj (25'), 2:0 Gavranović (28' - 11m), 3:0 Balaj (32'), 4:0 Kajević (52'), 5:0 Rebernik (75').

RIJEKA: Nevistić (od 60' Ayotunde), Ikić, Mitrović (od 60' Samardžić), Gavranović (od 46' Kajević), Gerald (od 63' Bajić), Brezovec (od 76' Maleš), Močinić (od 79' Nakić), Zuta (od 46' Ristovski), Bertoša (od 79' Collins), Roshi (od 71' Rebernik), Balaj (od 76' Iličić).

RUDAR VELENJE: Radan (od 85' Čretnik), Knezović, Džinić, Jahić, Ihbeisheh (od 81' Bratić), Tolimir (od 46' Grgić), Črnčić (od 64' Pišek), S. Babić (od 46' Kurež), Grbić (do 36' Prašnikar, od 81' Markovsky), Eterović, M. Babić (od 65' Pišek).

>>Drugi poraz Dinama u La Mangi, bolji je bio Litex koji je nedavno izbačen iz prve lige

ŽESTOKA BORBA IZNAD CRNOG MORA

VIDEO Ukrajina naoružala svoje dronove pa ušla u bitku s ruskim helikopterom: 'Mnogi su mislili da je ovo nemoguće'

Na snimci se vidi ukrajinski dron kako spretno manevrira kako bi izbjegao napade ruskog jurišnog helikoptera. Ipak, naposljetku, dron usporava i zaustavlja se prije nego što ga zahvati nova paljba. Zapali se, a zatim eksplodira. Ovaj prizor označava prvi put da je primijećena ukrajinska pomorska bespilotna letjelica naoružana protuzračnim projektilom, što je znak brze evolucije u strategiji obrane Ukrajine.