Pjenio se prije neki dan Stanko Poklepović kada je pročitao maksimirsku poruku o "nenogometnim uvjetima u Poljudu". Imao je u planu osuti drvlje i kamenje, ali dan prije utakmice s Dinamom maksimalno se smirio, pokazao se u lijepu svjetlu. Med i mlijeko tekli su u potocima.
Špacine suze
– Nakon utakmice s Unireom čuo sam da je Dinamov stadion spontano zapljeskao što Hajduk ulazi u Europu – rekao je Poklepović i na trenutak zastao.
Suze su navrle na oči, glas se zatresao.
– Tada sam se osjećao ponosnim stanovnikom ove domovine – kazao je Poklepović.
Objasnio je zbog čega se toga podsjetio.
– Ovaj derbi treba biti nogometna predstava. Rivalstvo da, ali antagonizam ne. Tako trebamo predstaviti utakmicu Hajduka i Dinama, prema veličanstvenosti. Ova utakmica uzbuđuje svako srce, bez obzira na to je li ono bijelo ili plavo, i to je ono lijepo – kazao je Poklepović.
Antagonizam bacite u koš
Ugodno je bilo slušati Poklepovićeve tonove, onima koji vole nogomet njegove riječi su najljepša glazba za uši.
– Neka ozračje bude lijepo i neka tako mi uđemo u utakmicu. Naša publika je veličanstvena, pobjednik će biti onaj koji bude bolji, a ja priželjkujem da to budemo mi. Sve antagonističke izjave bacite u koš, one ne pripadaju ovom derbiju – rekao je Poklepović.
Dinamo maksimalno poštuje, ali vjeruje u svoju momčad.
– Protivnik je velik, respektabilan, i mi se tako pripremamo. Znamo se dobro, oni će pripremiti svoju igru, mi svoju, i mislim da ćemo mi pobijediti – kaže Poklepović.
Halilhodžić je, otkako je došao, podignuo ozračje u Dinamu.
– On je trener koji uživa povjerenje, poštovanje. Ima europski rejting. Respektiram ga, ali on bi trebao prije mene respektirati, jer sam ja stariji. Uveo je zaokrete u momčad, ima drukčiji, europski, pristup u komunikaciji. Njegove izjave me ne zanimaju, nisam ih ni pročitao. U ovoj utakmici zanimaju me samo moji igrači – zaključio je Poklepović.
e moj vaha, mislim da ti malo previše veličaš dinamo, sinko moj jesi vidio kako su prošli unirea( sudionik LP s uspjehom), dinamo b. prvi u rumunjskoj trenutno, pa jedan hsv (prvi u njemačkoj) je primio tri komada, samo se moli da se ne razletamo, hvala na podcjenjivanju, to nam je trebalo.