dinamo(K)-dinamo(Z)
dinamo(k)-dinamo(z) (1)
03.10.2012.
u 19:51
Nakon dva odigrana kola u Ligi prvaka hrvatski prvak i dalje je bez postignutoga pogotka, a četiri je primio.

Ništa od prvoga Dinamovoga milijuna od bodova u Ligi prvaka, niti prve premije za igrače u elitnome natjecanju. Hrvatski je prvak i kod ukrajinskog doprvaka izgledao kao uljez u Ligi prvaka, a nije uspio pružitio jači otpor Blohinovoj momčadi od Zorje iz Luganska, koja je na Olimpijskom stadionu prošloga petka odolijevala do 80. minute. Naš Dinamo pao je već u 3. minuti, čime plavi ipak nisu oborili rekord iz prošle sezone, kada im je Real u Madridu zabio već u 2. minuti. Ovoga puta Vukojević je bio dodavač, poslao je sjajan centaršut pred vrata Dinama, a Gusev nadskočio Vidu i udarcem glavom svladao Kelavu.

Kakav šok za plave, kao da su im se noge odsjekle kad su istrčali na široki travnjak monumentalnoga stadiona u Kijevu, na kojemu u Ligi prvaka nikada prije valjda nije bilo manje gledatelja. Vrhovi tribina zjapili su prazni, nikakvoga pritiska publike, ni zaglušujućega navijanja, ni ludoga presinga Kijevljana. A opet, plavima su klecala koljena... Zanimljivo, kada je Gusev zabio gol, Ognjen Vukojević odmah je potrčao prema klupi čestitati treneru Blohinu, a strijelca gotovo nije ni pogledao... U 5. minuti novi opasan pokušaj Kijevljana; Taiwo nabacuje, Ideye glavom pod gredu, a Kelava spašava. Tek u 25. minuti Dinamo je došao do prve šanse, kada je Beqiraj zaobišao vratara Šovkovskog, ali onda nije točno dodao Brozoviću u idealnoj poziciji. Kijevljani su strpljivo čekali svoju novu šansu i u 33. minuti dočekali novu smušenost obrane plavih. Kelava je katastrofalno ispucao, točno u Taiwa, Nigerijac je poslao oštar centaršut pred vrata, a Pivarić ugurao loptu u vlastitu mrežu.

Ovo mu je drugi autogol ove godine, prvi je zabio protiv Istre u Kupu prošloga proljeća. Dinamo je tako nastavio dugogodišnji niz poraza od momčadi u kojima igraju njegovi bivši igrači. Počelo je s Lekom (Dinamo Kijev), slijedili su Šokota (Benfica), Olić (HSV), Modrić (Tottenham) i Lovren (Lyon), a sada su se osladili Niko i Ogi. Ovo je osmi Dinamov poraz u Ligi prvaka zaredom. Ukupno u 20 nastupa u ovom natjecanju ima tri pobjede, četiri remija i čak 13 poraza. Dinamo Kijev je, pak, prekinuo niz od šest utakmica bez pobjede u Ligi prvaka, a Oleg Blohin proslavio svoju premijernu u najelitnijem natjecanju.

>>Čačić uvjerava nakon poraza: Moramo biti zadovoljni

>>Šimunić: Sami igrači ne vjeruju da možemo do bodova u Ligi prvaka!

>>Vukojević: Naš trener Blohin pročitao je Čačića

>>Niko Kranjčar hvali plave: Vidi se napredak u Dinamovoj igri

Tijek utakmice:

90'+3 Završila je utakmica u Kijevu, a i ostali večerašnji dvoboji u Ligi prvaka.

90'+4 ARSENAL - OLYMPIAKOS 3:1. Ramsey zabija za potvrdu pobjede londskoga kluba.

90'+1 SCHALKE - MONTPELLIER 2:2. Gosti izjednačavaju preko Camare.

90' MANCHESTER CITY - BORUSSIA DORTMUND 1:1. Balotelli je izjednačio za Građane s bijele točke. Perišić je ostao na klupi.

89' Opasna kontra Kijevljana, ali ubačaj Taiwa ne nalazi glavu Ideyea, već lopta završava u rukama Kelave.

83' PORTO - PSG 1:0. James Rodriguez doveo je domaće u vodstvo.

82' Izmjena kod domaćeg Dinama. Huseva je zamijenio Raffael.

81' AJAX - REAL MADRID 1:4. Cristiano Ronaldo zabio je i treći svoj gol.

80' Izmjena kod Kijevljana. Mehmedi je ušao umjesto Jarmoljenka.

79' AJAX - REAL MADRID 1:3. Cristiano Ronaldo zabio je svoj drugi, a Realov treći gol večeras. Inače, Real je napravio sve tri izmjene, a Modrić nije bio među njima.

78' Izmjena kod Dinama. Carrasco je ušao umjesto Sammira.

76' Vida je povukao kontru, Vukojeviću nije preostalo drugo nego da ga ruši pa je zaradio žuti karton.

69' VELIKA PRILIKA ZA DINAMO KIJEV! Tonelu je Ideye ukrao loptu na 40 metara, sjurio se u kazneni prostor, ali pucao je loše pored istrčalog Kelave pa je Tonel uspio stići loptu koja je išla u praznu mrežu.

64' Čop se sjurio u kazneni prostor s lijeve strane, pokušao je proigrati u sredinu, ali Ukrajinci izbacuju u korner.

64' ANDERLECHT - MALAGA 0:3. Eliseu je postigao novi pogodak za Španjolce.

61' PRILIKA ZA KIJEVLJANJE! Husev se prošetao kroz obranu modrih, pucao s pet metara, ali Kelava fantastičnom reakcijom sprječava treći gol.

61' MANCHESTER CITY - BORUSSIA DORTMUND 0:1. Reus zabio za vodstvo Nijemaca.

58' PRILIKA ZA DINAMO! Šokovski je oklijevao prilikom ispucavanja jedne lopte, Čop je blokirao njegov pokušaj izbacivanja, a lopta krenula prema golu. No, vratara kijevskog kluba uspio ju je stići.

58' Izmjena u Dinamu. Beqiraja mijenja Rukavina.

57' ANDERLECHT - MALAGA 0:2. Joaquin je precizan s bijele točke za povećanje vodstva.

56' ARSENAL - OLYMPIAKOS 2:1. Podolski je zabio za novo vodstvo topnika.

56' AJAX - REAL MADRID 1:2. Smanjuju kopljanici preko Moisandera.

53' PRILIKA ZA DINAMO! Vida je malo promiješao obranu Kijevljana, probio desnu stranu, odigrao povratnu, ali ta lopta nije pronašla nikoga od njegovih suigrača.

53' SCHALKE - MONTPELLIER 2:1. Huntelaar je bio precizan s 11 metara za vodstvo Schalkea.

51' Garmaš je dobio žuti karton samo pet minuta nakon što je ušao.

48' AJAX - REAL MADRID 0:2. Benzema je povisio vodstvo kraljevskoga kluba.

46' Počela su druga poluvremena. Svaka momčad napravila je po jednu izmjenu. Čačić je umjesto Calella uveo Čopa, a Blohin umjesto Kranjčara dao je priliku Garmašu.

45'+3 Poluvrijeme u Kijevu, ali i na ostalim terenima.

45'+2 Mala sreća za plave. Kranjčar se spetljao sa svojim suigračima. Nisu se mogli dogovoriti tko će uzeti loptu i pucati, na kraju je opalio naš nogometaš, ali ravno u Kelavu.

45'+1 ANDERLECHT - MALAGA 0:1. Eliseu dovodi Španjolce u vodstvo.

45'+1 ARSENAL - OLYMPIAKOS 1:1. Izjednačio je Mitroglou.

42' ARSENAL - OLYMPIAKOS 1:0. Gervinho dovodi topnike u vodstvo.

42' AJAX - REAL MADRID 0:1. Zabio je Cristiano Ronaldo.

39' Potpuna konfuzija u redovima našega prvaka. Sad ih je samo loše primanje Nike Kranjčara spriječilo da iz kontre, nakon greške Šimunića, prime treći gol.

33' GOL ZA DOMAĆI DINAMO! Vida je ispao na desnoj strani nakon pogreške Kelave. Lopta je došla do Taiwa koji ubacuje, a loptu u vlastitu mrežu posprema Pivarić.

31' PRILIKA ZA KIJEVLJANE! Dinamo Kijev imao je prekršaj uz desnu aut-liniju. Kelava je malo izašao očekujući ubačaj, a Veloso je lukavo pucao na gol i činilo se kako će to biti novi pogodak domaćih, ali vratar Zagrepčana uspio je izbaciti loptu u korner krajnjim naporom.

26' SCHALKE - MONTPELLIER 1:1. Za domaće je izjednačio Draxler.

25' VELIKA PRILIKA ZA PLAVE! Beqiraj je dobio sjajnu loptu iz dubine, istrčao pred vratara Šokovskog malo iskosa, obišao ga i s aut-linije poslao povratnu loptu u sredinu, no Brozović nije uspio doći do nje. Da jest, bio bi to lagan pogodak plavih, jer su vrata bila gotovo prazna.

22' Domaći Dinamo više ne napada tako žestoko, plavi su došli do daha, ali još uvijek nisu dovoljno konkretni prema naprijed.

17' Dinamo izborio prvi ubačaj iz kuta, palo je tu nekoliko igrača. Tonel je nešto pokušao, ali Kijevljani izbacuju.

13' SCHALKE - MONTPELLIER 0:1. Strijelac Ait-Fana.

7' Tonel je dobio žuti karton zbog prekršaja na Husevu.

4' VELIKA PRILIKA ZA KIJEVLJANE! Ideye je nakon novog ubačaja u kazneni prostor plavih pucao opasno glavom ispod grede, a Kelava krajnjim naporom izbacio loptu u korner.

3' GOL U KIJEVU! Naš Dinamo se nije dugo držao u Ukrajini. Vukojević je ubacio s desne strane, Husev je sa 6-7 metara glavom pogodio desni Kelavin kut nakon što je nadskočio Vidu.

1' Počela je utakmica u Kijevu, ali i ostale večerašnje utakmice u Ligi prvaka

Evo i sastava za večerašnji dvoboj:

Dinamo Kijev: Šokovski - Danilo Silva, Mihaljik, Taiwo, Hačeridi, Miguel Veloso, Jarmoljenko, Husev, Kranjčar, Ideye. Klupa: Koval, Betao, Garmaš, Milevski, Mehmedi, Marco Ruben, Raffael.

Dinamo Zagreb: Kelava - Šimunić, Tonel, Vida, Calello, Ademi, Kovačić, Sammir, Pivarić, Brozović, Beqiraj. Klupa: Mitrović, Puljić, Ibanez, Vrsaljko, Carrasco, Rukavina, Čop.

UŽIVO Ideye propustio zakucati zadnji čavao u lijes plavih
ISTRAŽUJEMO

Kako početi investirati i planirati mirovnu? Evo zašto o tome trebate razmišljati već u dvadesetima

Rano počnite planirati mirovinu, pametno birajte investicije i budite dosljedni u svojim financijskim odlukama kako biste uživali u financijski stabilnijoj budućnosti, poručuju financijski stručnjaci i savjetuju početi sa štednjom već od prvog zaposlenja. Međutim, kako početi investirati i planirati mirovinu kada nam se teško uopće zamisliti u budućnosti, pogotovo ako smo tek u dvadesetima?