Prošle su dvije sezone otkako je Kylian Mbappe napustio PSG i kao slobodan igrač i preselio u madridski Real. Njegovo službeno objašnjenje bilo je kako se želi boriti za najjače trofeje u klupskom nogometu, konkretno Ligu prvaka, što nije mogao u Parizu. Francuski prvak jučer je proslavio svoj drugi uzastopni naslov u tom natjecanju, dakle oba su osvojili nakon Mbappeovog odlaska.
Trener najbolje momčadi Europe Luis Enrique objasnio je nakon finala za emisiju CBS Sportsa, u razgovoru s Thierryom Henryjem, koja je tajna uspjeha njegove momčadi i zašto su 'proigrali' tek nakon odlaska francuske zvijezde.
- Rekli ste da ćete biti bolji, da ćete biti momčad i pobjeđivati kao momčad. Niste to samo rekli, nego ste to i napravili - upitao ga je veliki Francuz, a Enrique mu objasnio nogometnu filozofiju svoje momčadi:
- To je jednostavna ideja. Treba se zabavljati na terenu. Moraš odabrati igrače s velikom individualnom tehničkom kvalitetom i onda pokušati da igraju na način za koji vjerujemo da je najbolji - rekao je pa objasnio kako mu je najvažnije što navijači njegove momčadi i neutralni navijači uživaju u stilu nogometa njegove momčadi.
Francuski mediji u fokus su ponovno stavili Enriqueove riječi o Mbappeu nakon njegovog odlaska u Real Madrid:
- Mislim da ćemo sljedeće godine biti bolji, jer kada imate igrača koji se kreće gdje želi, postoje situacije u igri koje ne kontroliram. Sljedeće godine kontrolirat ću sve bez iznimke - rekao je u ljeto 2024., a mnogi taj trenutak smatraju prekretnicom koja je PSG-u dozvolila da se transformira u najbolju momčad starog kontinenta.