Mandžukić s Juventusom u finalu, Pjanić za pobjedu

Juventus Atalanta
28.02.2018.
u 19:21
Mandžukić je igrao cijelu utakmicu, a Juventus u finalu čeka pobjednika dvoboja Lazija i Milana (prva utakmica 0:0).

Nogometaši Juventusa prvi su finalisti Talijanskog kupa nakon što su i u uzvratnoj utakmici opet s 1:0 pobijedili Atalantu.

Gosti iz Bergama prvi su bili u prilici, no udarac Gomeza zaustavio je Buffon. Stara dama odgovorila je preko Mandžukića u 35. minuti, no udarac mu brani Berisha.

Raffaela Neymar

I u nastavku gosti su imali prvi priliku, a centimetri su ih dijelili od gola jer je Gomez uzdrmao okvir gola. Samo dvije minute kasnije okvir gola tresao se i na drugoj strani, ovog puta nakon udarca Douglas Costa.

Trenutak odluke dogodio se u 74. minuti kada je Mancini srušio Matuidija u svom šesnaestercu, pa je Juventus dobio jedanaesterac koji je u gol pretvorio Pjanić.