Manchester razbio Liverpool, a Klopp poručio: Ovo se nije dogodilo u povijesti nogometa

Pre Season Friendly - Manchester United v Liverpool
Autori Vecernji.hr, Hina
12.07.2022.
u 18:30
"Crveni vragovi" su poveli u 12. minuti golom Jadona Sancha, na 2-0 je povisio Fred u 30. minuti, a samo tri minute kasnije Anthony Martial je zabio i treći gol za ManU. Konačnih 4-0 postavio je Facundo Pellistri u 76. minuti.

U pripremnom susretu igranom u Bangkoku pred 50.000 gledatelja, Manchester United je porazio najvećeg rivala Liverpool sa 4-0.

Nizozemski stručnjak Erik ten Hag nije mogao poželjeti bolji start na klupi "Crvenih vragova". Premda je ovo pripremni ogled, Ten Hag može biti zadovoljan onim što je vidio na stadionu Rajamangala.

United je nastupio bez glavne zvijezde Cristiana Ronalda, a Ten Hag je igrao s dvije momčadi, svaka po 45 minuta. S druge strane Jurgen Klopp je iskoristio čak 32 igrača, a prve minute dobili su pojačanja Fabio Carvalho i Darwin Nunez.

Nakon poraza njemački je trener ponovno kritizirao kalendar natjecanja, UEFA-u i FIFA-u.

- Moramo se pobrinuti da damo igračima dovoljno vremena za odmor. Sada imamo pet zamjena što je sjajno, ali UEFA i FIFA moraju biti veoma oprezne s onim što stvarno žele ako žele kvalitetne turnire, a ako imaš umorne igrače, nemaš kvalitetan turnir - kazao je Klopp pa komentirao i to što se Svjetsko prvenstvo održava u prosincu:

- Moramo razmisliti i Premier liga također. Recimo da Engleska postane svjetski prvak i već tjedan poslije na redu je Boxing Day i svi očekuju da opet budeš spreman. Ovo se nikad nije dogodilo u povijesti nogometa, ali za ovu generaciju se uvijek iznova događa. Ne uvijek isto, ali slične situacije. Treba govoriti o pravim stvarima i dati igračima odmor da mogu biti igrači koji su sposobni biti.

Video - Ronaldo emotivno zahvalio Liverpoolu na podršci: Pogledajte što im je poručio

ISTRAŽUJEMO

Kako početi investirati i planirati mirovnu? Evo zašto o tome trebate razmišljati već u dvadesetima

Rano počnite planirati mirovinu, pametno birajte investicije i budite dosljedni u svojim financijskim odlukama kako biste uživali u financijski stabilnijoj budućnosti, poručuju financijski stručnjaci i savjetuju početi sa štednjom već od prvog zaposlenja. Međutim, kako početi investirati i planirati mirovinu kada nam se teško uopće zamisliti u budućnosti, pogotovo ako smo tek u dvadesetima?