Drugačija neka pjesma

Pogledajte isječak iz zabranjene Latinice iz 1993.: Zdravko Mamić razotkriven u još jednoj laži!

Foto: Robert Anic/PIXSELL
Zdravko Mamić
Foto: Robert Anic/PIXSELL
Zdravko Mamić
Foto: Boris Scitar/PIXSELL
Ćiro Blažević i Zdravko Mamić
Foto: Boris Scitar/PIXSELL
Ćiro Blažević i Zdravko Mamić
Foto: STR-2222/PIXSELL
Zdravko Mamić
Foto: Armin Durgut/PIXSELL
Zdravko Mamić dolazi na Sud BiH, gdje će danas biti odlučeno da li će biti izručen u RH
Foto: Armin Durgut/PIXSELL
Zdravko Mamić
19.02.2020.
u 15:22
- Nije se ime vraćalo na nikakvim kućnim seansama kako to lažov i manipulator pokušava prikazati, već su se na tim sastancima dijelile buduće funkcije i interesne sfere. Pa je tako Canjuga inzistirao na ostanku u klubu, a Mamić na ulasku u Izvršni odbor kluba - napisali su Bad Blue Boysi
Pogledaj originalni članak

Devedesete godine prošlog stoljeća, barem što se maksimirskog kluba tiče, obilježila je velika bitka tadašnjih uprava s navijačima oko imena.

Dinamo je od strane tadašnjih moćnika na čelu s pokojnim predsjednikom Franjom Tuđmanom odbačen kao zaostatak iz komunističke prošlosti, ali Bad Blue Boysi su se tome suprotstavili jer je ih je upravo to ime vezalo uz hrvatstvo u pokojnoj Jugoslaviji, ali i budilo lijepe uspomene. 

Uz to se Boysima zasigurno nije svidio ni način na koji je ime 'oteto', bez da ih se tu išta puno pitalo, a razmimoilaženje u mišljenju s godinama je prerastalo u otvoreni sukob koji je često uz sebe nosio krvave tragove pendreka. 

Bilo kako bilo, nedugo nakon što je predsjednik Franjo Tuđman preminuo, Dinamo je vraćen, a sada se pokazalo da su u misiji Bad Blue Boysi ipak bili prilično usamljeni.

Na svojoj stranici na Facebooku upravo su objavili što je svojedobno u nikad prikazanoj Latinici govorio Zdravko Mamić, čovjek koji je sve ove godine tvrdio da je međunajzaslužnijima za povratak imena. 

Prenosimo status u cijelosti:  

U proteklom tjednu u kojem se navršilo 20 godina od povratka imena Dinamo, vjerni njegovatelji kulta ličnosti Zdravka Mamića koristeći službene klupske komunikacijske kanale objavili su video o povratku imena Dinamo s ciljem prekrajanja i prilagođavanja klupske povijesti.

Glavni govornik iz svojeg je emigracijskog "press centra" evocirao svoju verziju priče o tome kako je upravo on inicirao pa i proveo postupak preimenovanja kluba iz NK Croatia u NK Dinamo.

Uz to iznio je i neke u njemu svojstvenom stilu iskonstruirane priče o tome kako se "jedino on" od svih tada aktualnih dužnosnika kluba i klubu bliskih ljudi, borio za ime Dinamo.

Pažljivom slušatelju, ali i poznavatelju povijesti njegovog odnosa s Miroslavom Blaževićem, lako je bilo zaključiti kako svog tadašnjeg mentora, životnog uzora ali i suvlasnika u političkim dekretom privatiziranoj "Croatiji", prikazuje kao prevrtljivca i Tuđmanova ulizicu dok sebe nastoji prikazati kao onog koji je jedini "imao muda" pravom i autokratskom šefu kluba u lice reći da griješi u vezi preimenovanog Dinama.

Jedina prepreka imenu Dinamo bio je Franjo Tuđman, prvi predsjednik samostalne Hrvatske. Povratak Svetog imena u to vrijeme mogao se dogoditi samo na dva načina - njegovim političkim ili biološkim odlaskom.

>> Pogledajte video: BBB dobili bitku, na Valenentinovo vraćeno ime Dinamo

Dogodilo se ovo drugo i tog trenutka, u 12. mjesecu 1999. godine bilo je jasno da je Dinamo samo pitanje trenutka.

Nije se ime vraćalo na nikakvim kućnim seansama kako to lažov i manipulator pokušava prikazati, već su se na tim sastancima dijelile buduće funkcije i interesne sfere. Pa je tako Canjuga inzistirao na ostanku u klubu, a Mamić na ulasku u Izvršni odbor kluba.

Povratak imena iznijela je borba naše grupe i gotovo stopostotni konsenzus Dinamova navijačkog tijela i to je jedina neporeciva istina!

Što se tiče uloge emigriranog "svjedoka vremena" u prvoj polovici 90-ih kada je zajedno s Blaževićem vodio klub, ponovit ćemo da je u više navrata pokušavao nagovoriti vodeće ljude naše grupe na prihvaćanje imena "Croatia" ili barem na neutralno navijanje za Plave.

Uz to, aktivno je sudjelovao u zatvaranju drugog BBB Fan Cluba u jesen 1994. godine i time borbi za ime Dinamo nanio ogromnu štetu. Ubrzo je i sam bio protjeran iz kluba, a vratio se "kao najveći Dinamovac" nakon Tuđmanove smrti s jednim jedinim ciljem kojeg je, nažalost, i ostvario.

Donosimo kratak video i isječke zabranjene emisije "Latinica" iz 1993. u kojoj osvjedočeni lažov i folirant u ulozi tadašnjeg direktora tzv. "Croatije" govori na kojoj je strani povijesti bio u jeku navijačke borbe za povratak imena.

PREDRAG MIŠIĆ PEĐA

Zbog rata s obitelji u Srbiji ne razgovara. Na pitanje je li ikad zapucao na brata, kazao je: 'Vjerojatno.... da. Teška tema'

Predrag Mišić Peđa vukovarski je branitelj koji je agresorima pružao otpor sve do pada grada 18. studenog kada je sa 182 suborca odveden na Ovčaru. Bio je zarobljen u srpskom logoru. I danas se bori da Vukovarci žive bolje, a spominje se kao mogući DP-ov kandidat za ministra branitelja. Sve užase koje je u ratu proživio ispričao je svojedobno za Večernji list

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 83

IV
ivan968
16:26 19.02.2020.

Dinamo je nametnuto ime 1945. i tribalo ga je minjat,nema veze kakvo,Croatia,Gradanski,HASK ili nesto drugio samo da nije jugoslavensko ime Dinamo

Avatar MADO
MADO
17:26 19.02.2020.

Tuđman je jako dobro znao zašto je promijenio ima u Croatia, navijači ga nažalost nisu razumjeli, zato danas imamo državu kakvu imamo.

CR
crodux
15:47 19.02.2020.

ne laže on tu ništa, on samo govori Tuđmanu kakvo mišljenje navijači imaju, a Mamićev javni stav je bio ime Croatia!