Bayern bez problema prošao Berlin, Perišić igrao zadnjih pet minuta

17.05.2020.
u 19:59
Nastavak njemačke lige je privukao više od šest milijuna televizijskih gledatelja u Njemačkoj

Nogometaši Bayerna uspješno su krenuli u nastavak sezone njemačke lige koja je bila prekinuta zbog pandemije koronavirusa.

Bavarska momčad je u 26. kolu Bundeslige pobijedila u gostima Union Berlin s 2:0.

Bundesliga

Strijelci za Bayern bili su Lewandowski (40.) iz kaznenog udarca i Pavard (81.).

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić igrao je za Bavarce od 86. minute.

Utakmicom Kölna i Mainza završila je 2:2. Köln je vodio s 2:0, a strijelci au bili su Uth (6.-11m) i Kainz (53.).

Gosti su na kraju stigli do izjednačenja golovima Awoniyija (61.) i Kundea Malonga (72.).

Na tablici vodi Bayern s 58 bodova (utakmica manje), ispred Borussije (D) 54, Borussije (M) 52, Leipziga 51...

Nakon dvomjesečne pauze, koja je izazvana pandemijom koronavirusa, nastavak njemačke lige je privukao više od šest milijuna televizijskih gledatelja u Njemačkoj.

Televizijska kuća Sky tako srušila vlastiti rekord gledanosti njemačkog prvenstva.

Tijek utakmice: Union Berlin - Bayern 0:2 (0:1)

90' - Završila je utakmica u Berlinu pobjedom Bayerna s 2:0.

90' - Igra se tri minute sudačke nadoknade.

86' - U završnici dvoboja priliku je dobio i naš Ivan Perišić. Hrvatski reprezentativac u igru je ušao umjesto Gnabryja.

81' - Nakon ubačaja iz kuta Pavard je najviše skočio i zatresao mrežu Uniona. Bayern vodi s 2:0.

72' - Berlinčani su preuzeli inicijativu i traže izjednačenje. Bayernova obrana je na mukama.

60' - Bayern je steže obruč oko Unionove obrane, ali se domaćin idalje uspješno brani

49' - Muller je lijepo uposlio Goretzkog čiji je udarac otišao malo pored lijeve vratnice

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Poluvrijeme, Bayern nakon 45 minuta vodi protiv Uniona s 1:0.

45'+1 - Pavard je sjajno pucao s vrha šesnaesterca, ali njegov pokušaoj otišao je kraj vrata.

40' - Lewandowski zabio s bijele točke. Bayern vodi protiv Uniona s 1:0.

39' - Kazneni udarac za Bayern. Subotić je bio neoprezan u svom kaznenom prostoru i skrivio je najstrožu kaznu.

35' - Desetak minuta prije kraja prvog poluvremena Bayern u udarcima vodi 4:2, ali samo je jedan pokušaj išao u okvir vrata i to Uniona.

30' - Nakon pola sata igre Bavarci su mnogo opasniji, ali svoju dominaciju još nisu nagradili pogotkom.

18' - Müller je zatresao mrežu, ali gol nije priznat zbog zaleđa. U Berlinu je i dalje 0:0.

7' - Sjajna prilika za domaćina. Ujah je sjajno ukrotio dugu loptu i pucao s 11m, ali je njegov pokušaj otišao kraj vratnice.

1' - Počela je utakmica