VATERPOLO

Jadran prošao u treći krug kvalifikacija Lige prvaka

30.09.2018.
u 16:21
Ždrijeb trećeg kruga kvalifikacija za Ligu prvaka je u ponedjeljak u Nyonu, a utakmice su na rasporedu 6. i 10. listopada.

Vaterpolisti splitskog Jadrana prošli su u posljednji, treći krug kvalifikacija za Ligu prvaka pobijedivši nizozemski Alphen sa 18:7 (3:2, 4:1, 5:2, 6:2) te tako osvojili drugo mjesto na turniru u francuskom Aix-En-Provenceu, dok je splitski Mornar svladao berlinski Neukoelln sa 15:4 (6:0, 3:1, 3:1, 3_2) i drugim mjestom na kvalifikacijskom turniru Euro kupa u Savoni također izborio nastup u sljedećem krugu.

Riječko Primorje je još u subotu osiguralo prolaz u sljedeći krug kvalifikacija Euro kupa pa je poraz od mađarskog OSC-a 7:15 (3:0, 3:5, 1:7, 0:3) samo značio da je hrvatski predstavnik turnir na Kantridi završio na drugom mjestu.

Drugi kvalifikacijski krug Euro kupa je na rasporedu od 12. do 14. listopada.