FAVORITI SLAVILI

Istra i Gorica očekivano prošli u četvrtinu finala Kupa

27.10.2021.
u 18:01

Velika Gorica osigurala je u srijedu plasman u četvrtfinale Hrvatskog kupa nakon što je u osmini finala izbacila Mladost ždralove sa 2-0.

Golove za velikogoričku momčad zabili su Vlatko Stojanovski u 41. minuti i Martin Šroler u 60.

Jučer su plasman u četvrtfinale Hrvatskog kupa izborili Hajduk, Osijek i Slaven Belupo, a danas je Dinamo u napetoj utakmici s 3-2 pobijedio BSK.

Nogometaši Istre 1961 izborili su plasman u četvrtfinale Hrvatskog kupa nakon što su u susretu osmine finala u Labinu pobijedili Rudar a 3-2.

Bio je to lokalni derbi, a pobjeda je pripala gostima iz Pule premda je domaćin pružio sjajan otpor.

Istra je povela u 6. minuti golom Drena Belje, no trećeligaš je okrenuo rezultat golovima Tine Licula (32) i Lorenza Boucauxa (52).

Beljo je svojim drugom golom izjednačio u 70. minuti, a pobjedu gostima donio je Serder Serderov sedam minuta kasnije.

Hrvatski nogometni kup, osmina finala:

• Šibenik - Slaven Belupo 1-1, jedanaesterci 4-6 (Ćurić 90+2-11m / Krstanović 68-11m)
  • Rudeš - Osijek 0-2 (Fiolić 55, Mierez 71)
  • Belišće - Hajduk 1-5 (Anočić 5 / Livaja 4, 56, 68, Ljubičić 35, 58)
  • Srijeda: BSK - Dinamo (Gbane 33, Čikvar 35/ Gojak 2, Andrić 39, Oršić 71)
  • Gorica - Mladost Ždralovi (Stojanovski 41, Šroler 60)
  • Rudar Labin - Istra 1961 (15:30)
  • Varaždin - Lokomotiva (17:30)
  • Kasnije: Oriolik - Rijeka (13. studenoga)