S VELIKIH 3:1

Istra deklasirala Lokomotivu: Puljani slavili s tri pogotka u mreži gostiju

10.03.2021.
u 19:43
Derbi začelja pripao je Puljanima i dvostrukom strijelcu Antoniu Ivančiću, a Istra je ubilježila petu pobjedu u prvenstvu.

U zaostaloj utakmici Prve HNL U Puli su nogometaši Istre 1961 su pobijedili Lokomotivu s 3:1 i više nisu posljednja momčad lige.

Puljani su poveli u 20. minuti nakon precizne akcije koju je udarcem s desetak metara završio Antonio Ivančić. Iz njihove prve šanse igrači Lokomotive su izjednačili u 28. minuti kada je Marić namjestio loptu Irfanu Hadžiću, koji glavom postiže gol.

U 41. minuti Matej Vuk se iskupio za veliki promašaj u 15. minuti i na asistenciju Hare ponovno doveo domaće u vodstvo.

U 53. minuti Ivančić postiže svoj drugi gol i to dosta sretno, iz drugog pokušaja nakon što  mu je prvi blokiran i to nakon što je prošao 40-tak metara.

Ovom pobjedom Istra se bodovno izjednačila s Lokomotivom, a aktualni doprvak je preuzeo "fenjer" HNL-a.

Dvoboj se igrao na stadionu Aldo Drosina, a sudio je Strukan.

Strijelci: 1:0 Ivančić (20), 1:1 Hadžić (28), 2:1 Vuk (40), 3:1 Ivančić (53)