Island
Island
06.10.2017.
u 22:38
Island je vodeći u skupini s 19 bodova, Hrvatska druga sa 17, koliko ima i Ukrajina, ali imamo bolju gol-razliku.

U devetom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, koje će se sljedeće igrati u Rusiji, u skupini I odigrale su se tri utakmice: u dvije su slavili gosti, a jedna je završila neodlučeno.

Hrvatska je remizirala s Finskom (1:1), a do pobjeda su došle Ukrajina i Island.

Turska je u Eskişehiru dočekala Island i morala ostvariti pozitivan rezultat da bi ostala u igri za SP, ali to se nije dogodilo. Gosti su pobijedili vrlo uvjerljivo, slavili su s 3:0.

Turci su dominirali u posjedu lopte, ali gosti su bili konkretniji. Imali su puno više udaraca, ali što je još bitnije, i golova. Island je poveo u 32. minuti kada je zabio Johann Gudmundsson, igrač Burnleya, a sedam minuta kasnije Bjarnason je povisio na 2:0.

Hrvatski navijači na Rujevici
Hrvatska - Finska

U 50. minuti susreta Arnason je zaključio ovu priču i Islandu osigurao važna tri boda.

Ukrajina je također došla do važnih bodova u utrci za Rusiju, u gostima je pobijedila Kosovo s 2:0. Ševčenkova momčad bila je puno bolja, ali protivnika je slomila tek u 60. minuti i to kada je Leart Paqarada postigao autogol. Pobjedu je kasnije potvrdio Jarmolenko.